bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama - billboard wiadomości

Wiadomości

  • 20 stycznia 2017
  • wyświetleń: 5496

"Ferie z Robotami" w Centum Handlowym Sarni Stok

Za nami:

W ramach rozpoczętych ferii zimowych Centrum Handlowe Sarni Stok w Bielsku-Białej zaprasza na warsztaty dla dzieci pod nazwą "Ferie z Robotami". Na pasażu centrum w strefie wejścia głównego odbywać się będą interaktywne warsztaty, dzięki którym dzieci i młodzież pod okiem doświadczonych instruktorów będą mogły projektować, konstruować i programować roboty z wykorzystaniem klocków LEGO.

roboty sarni stok


Ferie z robotami to wspaniała zabawa, rozwijająca kreatywność, zainteresowanie naukami ścisłymi oraz zdolności konstruktorskie. Dla uczestników przewidziane zostały różne atrakcje:

Mindflex - sterowanie myślami za pomocą niezwykłego urządzenia Mindflex - gra piłką w przestrzeni powietrznej. Celem zabawy jest przekładanie piłki przez obręcze, płotki, lejki i huśtawkę. Za pomocą swoich myśli, można wprawić w ruch specjalną gałkę odpowiedzialną za ruch piłeczki w poziomie.

Pokaz i olimpiada robotów - to interaktywna atrakcja dla dzieci i dorosłych. Uczestnicy zmagają się ze sobą w walkach robotów Lego SUMO oraz wyścigach robotów Lego. To również miejsce gdzie zaprezentujemy wiele interesujących robotów m.in. te stworzone z klocków Lego, inteligentne Dinozaury, zdalnie sterowane roboty mobilne i roboty humanoidalne.

Wirtualna rzeczywistość - uczestnicy przenoszą się do wirtualnego świata 3D, dzięki atrakcyjnej aplikacji jak np. jazda samochodem czy kolejką górską.

Knoocker - jest to system interaktywnej rozrywki umożliwiający użycie piłki jako kontrolera gry. To unikalne połączenie ruchu fizycznego i sportu ze światem gier komputerowych. Uczestnicy grają za pomocą piłek w gry komputerowe wyświetlane na ekranie.

Warsztaty dla dzieci młodszych (5 - 7 lat) - specjalnie przygotowane stoliki dla dzieci, na których do zabawy znajdzie się pełno kolorowych klocków Lego. Aby zaciekawić dzieci, dołączamy specjalne elementy elektroniczne takie jak silniki i czujniki. Z pomocą instruktora, dzieci mogą budować różnorodne konstrukcje takie jak inteligentny domek z wiatrakiem czy też ruszającego paszczą krokodyla.

Warsztaty dla dzieci starszych (8 - 108 lat) - uczestnicy uczą się konstruowania działających robotów z klocków Lego, które wyposażone są w silniki, czujniki i  mikrokontrolery. Roboty, które będzie można zbudować to m.in: łaziki marsjańskie, roboty sumo, roboty zwiadowcze itp. Podczas warsztatów z robotyki będzie można stworzyć wszystko to, co podpowie wyobraźnia.

W ramach warsztatów "Ferie z Robotami" przedszkola i szkoły będą mogły wziąć udział w interaktywnych zajęciach dopasowanych do poziomu nauczania i wieku dzieci. Warsztaty dostępne będą od 21.01 do 29.01 w godzinach 12:00 - 18:00. Wstęp na warsztaty jest bezpłatny.

ab / bielsko.info

Reklama - baner pod artykułem

Reklama - link rotacyjny

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.