bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama - billboard wiadomości

Wiadomości

  • 19 stycznia 2017
  • 21 stycznia 2017
  • wyświetleń: 4507

Niecodzienny trening wyjątkowych piłkarzy w hali pod Dębowcem

Za nami:

21 stycznia od godziny 11.00 w Hali Widowiskowo-Sportowej (ul. Karbowa 26), będzie miało miejsce niezwykłe wydarzenie, jakim będzie wspólny trening drużyn Kuloodporni Bielsko-Biała i Tyniecka Nie Widzę Przeszkód Kraków.

amp futbol


Wydarzenie jest wyjątkowe ponieważ pierwszy raz w Polsce spotkają się amp futboliści (piłkarze po amputacjach), z blind futbolistami (niewidomi piłkarze). Jego celem jest popularyzacja sportu osób niepełnosprawnych, oraz pokazanie, że piłka nożna jest dla wszystkich.

Dla Kuloodpornych Bielsko-Biała będzie to kolejny z cyklu treningów przygotowujących zespół do startu rozgrywek Amp Futbol Ekstraklasy 2017 oraz Mistrzostw Europy, na które bez wątpienia uda się kilku zawodników bielskiego zespołu. Dla blind futbolistów z Krakowa, podobnie jak dla Kuloodpornych, będzie to doskonała okazja do zaprezentowania w jaki sposób niewidomi piłkarze przygotowują się do startu w międzynarodowych turniejach w blind futbolu.

Trening odbędzie się z inicjatywy bielskiej Fundacji Kuloodporni. Współorganizatorem wydarzenia jest Bielsko-Bialski Ośrodek Sportu i Rekreacji.

ab / bielsko.info

Reklama - baner pod artykułem

Reklama - link rotacyjny

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.