bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Wiadomości

  • 19 stycznia 2017
  • wyświetleń: 4902

W końcu komórką można kupić bilet na pociąg Kolei Śląskich

Koleje Śląskie wprowadziły możliwość zakupu biletów przez telefon komórkowy. Na razie przez komórkę można kupić tylko bilety jednorazowe. Trwają jednak prace nad wprowadzeniem do sprzedaży także innych biletów, które znajdują się w ofercie przewoźnika.

bilet, koleje śląskie
W końcu komórką można kupić bilet na pociąg Kolei Śląskich · fot. Koleje Śląskie


SkyCash to popularny system płatności przez telefon komórkowy. Korzysta z niego wielu operatorów transportu publicznego. Od kilku dni taką możliwość mają również pasażerowie Kolei Śląskich.

To szósty kanał sprzedaży biletów Kolei Śląskich. Pozostałymi pozostają sprzedaż biletów przez Internet, w kasie i biletomacie, w tzw. „Punkcie na mieście” oraz u konduktora w pociągu. Dzięki prostej aplikacji zniknie konieczność noszenia przy sobie gotówki, czy szukania punktu sprzedaży biletów. Nawiązanie współpracy ze SkyCash to jedno z działań służących zwiększaniu mobilności intuicyjności naszych kanałów sprzedaży.

Aby korzystać z aplikacji SkyCash wystarczy jedynie ją pobrać na swój telefon komórkowy. Jest ona dostępna w wersjach dla różnych systemów operacyjnych jak Android, Windows Phone czy iPhone. Podczas kontroli w pociągu wystarczy pokazać zakupiony bilet na ekranie telefonu. Konduktor odczyta go z ekranu za pomocą specjalnej aplikacji.

Obecnie za pomocą aplikacji SkyCash można kupić bilety jednorazowe. Trwają jednak prace nad wprowadzeniem do sprzedaży także innych biletów, które znajdują się w ofercie.

ab / bielsko.info

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.