bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama - billboard wiadomości

Wiadomości

  • 19 stycznia 2017
  • wyświetleń: 6383

Kolejny atak fałszywego policjanta. Wzmóżmy czujność osób starszych

W Bielsku-Białej grasuje oszust, który podaje się za policjanta z bielskiej komendy i usiłuje wyłudzić oszczędności od starszych osób. Oszust kontaktuje się telefonicznie z bielszczanami i przekonuje, że ich konta bankowe zaatakowali hakerzy. Twierdzi, że jeśli chcą zachować swoje oszczędności, muszą wypłacić gotówkę i przekazać pieniądze wskazanej przez niego osobie.

We wtorek oszust skontaktował się telefonicznie z kilkoma bielszczanami. W czasie rozmowy przedstawiał się za policjanta z bielskiej komendy. Twierdził, że ich konta bankowe zaatakowali hakerzy, którzy usiłują przejąć oszczędności. Utrzymywał, że jedynym sposobem na zabezpieczenie gotówki jest natychmiastowa wypłata całej sumy, a następnie wpłacenie pieniędzy na podane przez niego konto lub przekazanie ich wskazanej przez niego osobie - funkcjonariuszowi w cywilu. Oszust udzielał wszelkich instrukcji przez telefon. Na szczęście, jak do tej pory, ofiary nie dały się nabrać na legendę wymyśloną przez fikcyjnego funkcjonariusza.

- Przypominamy, że policjant, który podejmuje czynności służbowe w cywilu i nie jest umundurowany musi podać stopień, imię i nazwisko i okazać legitymację służbową w taki sposób, aby osoba miała możliwość odczytania numeru i nazwy organu wydającego legitymację oraz nazwiska policjanta. Pamiętajmy, że policjanci nigdy nie żądają pieniędzy za prowadzone czynności ani też nie pośredniczą w przekazywaniu gotówki - informuje nadkomisarz Elwira Jurasz z Komendy Miejskiej Policji w Bielsku-Białej.

ab / bielsko.info, źródło: KMP Bielsko-Biała

Reklama - baner pod artykułem

Reklama - link rotacyjny

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.