bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama - billboard wiadomości

Wiadomości

  • 18 stycznia 2017
  • wyświetleń: 21116

12-latek utonął na basenie. Jego rówieśnik jest w bielskim szpitalu

Wczoraj po południu w Wiśle na basenie w ośrodku sportowym przy ulicy Olimpijskiej utonął 12-letni chłopiec. Jego rówieśnik, który również przebywał pod wodą, przebywa w bielskim Szpitalu Pediatrycznym pod opieką lekarzy. Śledztwo prowadzą wiślańscy policjanci pod nadzorem cieszyńskiej prokuratury.

szpital pediatryczny w Bielsku-Białej
Szpital Pediatryczny w Bielsku-Białej · fot. bielsko.info


Jak ustalili policjanci, grupa 33 nastolatków z powiatu zgierskiego w wieku od 9 do 16 lat w niedzielę 15 stycznia przyjechała w góry na zimowisko. W Wiśle przebywają pod opieką trzech osób dorosłych i kierownika. Wczoraj po południu dziewiętnastu nastolatków wraz z dwoma opiekunami wybrało się na basen w ośrodku sportowym przy ulicy Olimpijskiej w Wiśle. Na basenie oprócz grupy nastolatków przebywały także inne osoby.

Około 15.00 jeden z nastolatków podczas kąpieli zauważył, że jego dwóch kolegów znajduje się pod powierzchnią wody, na dnie basenu. Jeden z opiekunów wyciągnął chłopców z basenu. Natychmiast została przeprowadzona reanimacja. Na miejsce wezwano pogotowie ratunkowe. Mimo wysiłków ratowników i kilkudziesięciominutowej reanimacji, jednego chłopca nie udało się uratować. Drugi został przewieziony do szpitala w Bielsku-Białej. Jego stan lekarze określają jako ciężki.

Na miejscu trwały oględziny śledczych pod nadzorem prokuratora. Do późnych godzin nocnych policjanci ustalali okoliczności i zabezpieczali ślady. Opiekunowie oraz obsługa basenu byli trzeźwi. Wstępnie ustalono, że osoba pełniąca funkcję ratownika, w chwili wypadku nie przebywała przy lustrze wody. Policjanci ustalają jej uprawnienia. Prokurator zarządził sekcję zwłok.

Wczoraj wieczorem o tym tragicznym zdarzeniu zostały powiadomione rodziny chłopców. Zapewniono również pomoc psychologiczną rodzinie oraz dzieciom wypoczywającym w Wiśle. Na dziś zostały zaplanowane przez policjantów przesłuchania dzieci w obecności opiekunów oraz psychologów. Śledztwo prowadzą wiślańscy policjanci pod nadzorem cieszyńskiej prokuratury. Zimowisko zostało zorganizowane przez Urząd Gminy w Zgierzu.

ab / bielsko.info, źródło: KPP Cieszyn

Reklama - baner pod artykułem

Reklama - link rotacyjny

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.