bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama - billboard wiadomości

Wiadomości

  • 17 stycznia 2017
  • 19 stycznia 2017
  • wyświetleń: 6687

Bielsko-Biała wesprze finansowo Ustkę? Zdecydują miejscy radni

W styczniu bielscy radni podejmą decyzję, czy wspomóc finansowo nadmorski kurort, który na początku roku dotknęła klęska żywiołowa.

ustka
Plaża, latarnia morska i port w Ustce · fot. bielsko.info


W pierwszej połowie stycznia 2017 roku, szalejący na Bałtyku sztorm był przyczyną powstania wielu szkód w tym m.in. na terenie Ustki. Do szkód i zniszczeń doszło w szczególności w wyniku zjawiska tzw cofki tj. znacznego podwyższenia lustra wody rzek i potoków w mieście, wywołanego długotrwałym działaniem silnego wiatru wtłaczającego wodę w górę cieków wodnych.

Wynikiem tych anomalii pogodowych był szereg podtopień, uszkodzeń infrastruktury miejskiej, a także zalanie niżej położonych lokali i piwnic. Szczególnie trudna sytuacja miała miejsce w rejonie portu w Ustce, bulwaru nadmorskiego i okolicznych ulic.

- Zgodnie z art.10 ust.2 ustawy z dnia 8 marca 1990 r. o samorządzie gminy mogą sobie wzajemnie udzielać pomocy, w tym pomocy finansowej. Bielsko-Biała i Ustka od kilkunastu lat są miastami partnerskimi (umowa z 20 lipca 2002 r.) co dodatkowo uzasadnia udzielenie pomocy finansowej, z przeznaczeniem na likwidację skutków klęski żywiołowej - czytamy w uzasadnieniu projektu uchwały.

Jeśli uchwała zostanie podjęta, to finansowa pomoc zostanie udzielona w formie dotacji celowej ze środków budżetu miasta Bielska-Białej na 2017 rok w wysokości 50 tys. zł.

ab / bielsko.info

Reklama - baner pod artykułem

Reklama - link rotacyjny

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.