bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama - billboard wiadomości

Wiadomości

  • 14 stycznia 2017
  • 23 stycznia 2017
  • wyświetleń: 13251

W Bielsku-Białej powstała Koalicja Antysmogowa - zdjęcia

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Smog w Bielsku-Białej" podaj

45 organizacji formalnych i nieformalnych oraz osób prywatnych przystąpiło w piątek do Koalicji Antysmogowej w Bielsku-Białej. Podczas spotkania zorganizowanego przez Niezależnych.BB omówiono bieżącą sytuację związaną z działaniami na rzecz ograniczenia smogu oraz omówiono możliwości wspólnych działań.

W Bielsku-Białej powstała Koalicja Antysmogogowa - 20.01.2017 · fot. niezalezni-bb.pl


Spotkanie, które miało odbyć się w siedzibie Rady Osiedla Bielsko Południe wywołało tak duże zainteresowanie, że w ostatniej chwili musiano je przenieść do większej sali. Specjalnie podstawiony przez organizatorów autokar przewiózł uczestników do Wyższej Szkoły Administracji. W spotkaniu prowadzonym przez radną Niezależnych.BB Małgorzatę Zarębską udział wzięło prawie 60 osób. Na sali znaleźli się przedstawiciele stowarzyszeń, rad osiedli, grup nieformalnych i mieszkańców Bielska-Białej.

Diagnozę obecnej sytuacji w zakresie ochrony powietrza przedstawił Przewodniczący Rady Programowej Niezależnych.BB Janusz Okrzesik. Odwołał się między innymi do opublikowanego w dniu spotkania komunikatu Urzędu Miejskiego w tej sprawie. Dobrymi doświadczeniami w zakresie działań samorządu oraz mieszkańców na rzecz ochrony środowiska podzieliła się z bielszczanami Magdalena Kozłowska z Krakowskiego Alarmu Smogowego. Kraków to jedno z miast, w którym prowadzone są od kilku lat wspólne działania samorządu i organizacji pozarządowych na rzecz poprawy jakości środowiska.

W dyskusji przedstawiono dotychczasowe działania różnych grup na rzecz poprawy środowiska w Bielsku-Białej oraz możliwości wspólnych działań w tym zakresie. Za kluczowe uznano zaangażowanie samorządu lokalnego, nacisk na samorząd wojewódzki oraz akcje edukacyjne wśród mieszkańców.

Efektem spotkania jest powołanie Koalicji Antysmogowej, do której podczas spotkania przystąpiło 45 organizacji formalnych i nieformalnych oraz osób prywatnych. Koordynatorem działań koalicji została Joanna Kostecka, przewodnicząca Rady Osiedla Bielsko Południe. Ustalono, iż pierwszymi działaniami Koalicji będą:
  • udział w konsultacjach społecznych projektu uchwały Sejmiku Województwa Śląskiego w sprawie wprowadzenia ograniczeń w zakresie eksploatacji instalacji, w których następuje spalanie paliw
  • przygotowanie - wraz z radnymi Bielska-Białej - projektu uchwały Rady Miejskiej o zintensyfikowaniu działań na rzecz czystego powietrza.


Najbliższe spotkanie Koalicji zaplanowano na środę, 25 stycznia.

BM / bielsko.info

Reklama - baner pod artykułem

Reklama - link rotacyjny

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Smog w Bielsku-Białej

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Smog w Bielsku-Białej" podaj