bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama - billboard wiadomości

Wiadomości

  • 12 stycznia 2017
  • wyświetleń: 4765

Policjanci zatrzymali seryjnego włamywacza recydywistę

Policjanci z wydziału kryminalnego i komisariatu II w Bielsku-Białej zatrzymali 32-letniego bielszczanina, który ma na swoim koncie szereg włamań do mieszkań. Zatrzymany usłyszał już zarzuty i trafił do aresztu, gdzie spędzi najbliższe miesiące. Grozi mu do 15 lat za kratami.

włamanie, kradzież, zatrzymanie
Zatrzymany 32-latek trafił już do aresztu · fot. KMP Bielsko-Biała


Śledczy pracowali nad sprawą włamań do mieszkań, do których dochodziło od kilku miesięcy w Starym Bielsku oraz na osiedlach Piastowskim i Słonecznym. Włamywacz zazwyczaj działał za dnia, kiedy wszyscy domownicy przebywali w pracy bądź w szkole. Włamania poprzedzał rozpoznaniem okolicy typując domostwa, do których później się włamywał.

Wybierał mieszkania w blokach, usytuowane na parterze. Plądrował pokoje i szafki w poszukiwaniu kosztowności i wartościowych sprzętów. Kradł wszystko, co przedstawiało wartość: biżuterię, markowe zegarki, sprzęt radiowo - telewizyjny, komputerowy, aparaty fotograficzne, a także gotówkę.

Śledczy gromadzili dowody i sprawdzali każdy szczegół, który mógł ich skierować na trop włamywacza. Prowadzone czynności operacyjne przyniosły oczekiwany efekt. Poszukiwany sprawca został zatrzymany przez kryminalnych. Śledczy ustalili, że włamał się do 16 mieszkań w centrum miasta oraz na bielskich osiedlach. Policjanci odzyskali część skradzionego przez niego mienia.

Zatrzymany usłyszał już zarzuty. Bielski sąd na wniosek policji i prokuratury, podjął decyzję o jego tymczasowym aresztowaniu. Dzisiaj włamywacz został przewieziony do aresztu śledczego, gdzie będzie czekał na wyrok. Za obecne włamania, których dopuścił się w warunkach recydywy, grozi mu do 15 lat za kratami. W przeszłości był on już karany za podobne przestępstwa, za które został skazany na karę ponad 8 lat więzienia.

ab / bielsko.info, źródło: KMP Bielsko-Biała

Reklama - baner pod artykułem

Reklama - link rotacyjny

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.