bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama - billboard wiadomości

Wiadomości

  • 12 stycznia 2017
  • 5 lutego 2017
  • wyświetleń: 12817

[ZDJĘCIA] Reksio na stoku Dębowca świętował z dziećmi swoje urodziny

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Narty" podaj

Rekordowa liczba młodych narciarzy zameldowała się dziś na stoku Dębowca, gdzie rozegrano 6. Puchar Reksia. W zmaganiach wzięło udział 400 dzieci!

6. Puchar Reksia - 05.02.2017 · fot. bielsko.info


Ta edycja imprezy pod wieloma względami jest wyjątkowa. 6. Puchar Reksia to jednocześnie 50. urodziny sympatycznego animowanego pieska Reksia, który stał się symbolem zawodniczych zmagań najmłodszych miłośników nart.

Najważniejszą zmianą tegorocznego Pucharu Reksia jest rozszerzenie zawodów na dwa miejsca ich rozgrywania. Obok lutowych zawodów w Bielsku-Białej, Reksio zawita także do Białki Tatrzańskiej (19 marca). Dzięki temu dwukrotnie więcej dzieci spotka się z sympatycznym pieskiem i będzie miało możliwość wzięcia udziału w zawodach narciarskich wpisanych do kalendarza wydarzeń sportowych Międzynarodowej Federacji Narciarskiej FIS.

6. Puchar Reksia - 05.02.2017
6. Puchar Reksia - 05.02.2017 · fot. bielsko.info


Puchar Reksia odbywa się pod patronatem Prezydenta Miasta Bielska-Białej, Wójta Gminy Bukowina Tatrzańska, Marszałka Województwa Śląskiego, Marszałka Województwa Małopolskiego oraz pani Heleny Filek-Marszałek, wdowy po twórcy postaci Reksia, założycielki Fundacji Reksia dbającej o spuściznę po Lechosławie Marszałku. Puchar Reksia uświetnia swoją obecnością także słynna podróżniczka Martyna Wojciechowska.

- Impreza na stałe wpisała się w krajobraz beskidzkich stoków i z roku na rok zdobywa co raz większą rzeszę kibiców i uczestników. Kilku uczestników poprzednich edycji staje w szranki Mistrzostw Polski, zdobywając już pierwsze poważne trofea. Mamy nadzieję, że tak stanie się i w przypadku zawodów odbywających się na tatrzańskich stokach - mówi Barbara Ilewicz ze Stowarzyszenia Klub Sportowego LIVE, organizator zawodów.

ZAPIS RELACJI NA ŻYWO

Loading...

ab / bielsko.info

Reklama - baner pod artykułem

Reklama - link rotacyjny

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Narty

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Narty" podaj