bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama - billboard wiadomości

Wiadomości

  • 11 stycznia 2017
  • wyświetleń: 5620

"Piątka" znów w czołówce. Drugie miejsce w województwie

Portal edukacyjny "Perspektywy" ogłosił najnowsze rankingi liceów i techników. V Liceum Ogólnokształcące w Bielsku-Białej zostało sklasyfikowane na 26. miejscu w kraju. Jest to jednocześnie drugi wynik w naszym województwie.

W zestawieniu znalazły się: I LO im. Mikołaja Kopernika (82. miejsce), LO Katolickiego Towarzystwa Kulturalnego (86. miejsce), III LO im. Stefana Żeromskiego (104. miejsce), LO Towarzystwa Szkolnego im. Mikołaja Reja (188. miejsce), LO Zgromadzenia Córek Bożej Miłości (201. miejsce) i Dwujęzyczne LO im. Władysława Kopalińskiego (239. miejsce).

W rankingu techników, w którym zostało sklasyfikowanych 300 najlepszych szkół w kraju, Technikum nr 4 w ZS Ekonomicznych zajęło 54. miejsce, Technikum nr 11 w ZS im. Juliana Tuwima sklasyfikowano na miejscu 73. W zestawieniu znalazły się również Technikum nr 3 z Oddz . Integr. w ZSEEiM (126. miejsce) oraz Technikum nr 1 w Bielskiej Szkole Przemysłowej (146. miejsce).

Głównym kryterium rankingowym w klasyfikacji liceów i techników są wyniki matury, zarówno z przedmiotów obowiązkowych, jak i dodatkowych. W połączeniu z kryterium opartym na sukcesach szkół w olimpiadach oraz - w przypadku techników - z wynikami egzaminów zawodowych, daje to znakomity zestaw obiektywnych i sprawdzalnych kryteriów oceny. Kryteria te zostały uwzględnione w rankingach z różnymi wagami, adekwatnymi do ich znaczenia w ocenie pracy szkoły.

ab / bielsko.info, źródło: UM Bielsko-Biała

Reklama - baner pod artykułem

Reklama - link rotacyjny

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.