bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama - billboard wiadomości

Wiadomości

  • 11 stycznia 2017
  • 15 stycznia 2017
  • wyświetleń: 11098

[WIZUALIZACJE] Tak będzie wyglądało Centrum Bajki i Animacji!

10 stycznia w siedzibie Stowarzyszenia Architektów RP w Katowicach ogłoszono wyniki konkursu na opracowanie koncepcji architektonicznej Interaktywnego Centrum Bajki i Animacji przy Studiu Filmów Rysunkowych w Bielsku-Białej. Wygrał projekt konsorcjum dwóch firm z Warszawy.

Wizualizacja Interaktywnego Centrum Bajki i Animacji przy Studiu Filmów Rysunkowych w Bielsku-Białej · fot. MWE Sp z.o.o, Nizio Design International


Przypominamy, że w ubiegłym roku Studio Filmów Rysunkowych w Bielsku-Białej podpisało umowę ze Stowarzyszeniem Architektów Polskich na przeprowadzenie konkursu architektonicznego na zaprojektowanie Interaktywnego Centrum Bajki i Animacji. Konkurs został ogłoszony na początku października.

Konkurs cieszył się olbrzymim zainteresowaniem architektów. Do konkursu dopuszczono aż 72 uczestników. 10 stycznia w siedzibie katowickiego SARP ogłoszono wyniki. Pierwsze miejsce przyznano koncepcji zaproponowanej przez konsorcjum dwóch firm z Warszawy - Nizio Design International i MWE sp. z o.o., Warszawa. Pierwsza z nich ma na koncie realizacje ekspozycji Muzeum Powstania Warszawskiego i Muzeum Polaków ratujących Żydów na Podkarpaciu w Markowej.

Wizualizacja Interaktywnego Centrum Bajki i Animacji przy Studiu Filmów Rysunkowych w Bielsku-Białej
Wizualizacja Interaktywnego Centrum Bajki i Animacji przy Studiu Filmów Rysunkowych w Bielsku-Białej · fot. MWE Sp z.o.o, Nizio Design International


- Nagrodę przyznano za trafne rozwiązanie urbanistyczno-architektoniczne, w szczególności za: artykulację narożnika przestrzeni miejskiej z wyraźnie zdefiniowaną strefą wejściową, za stworzenie wewnętrznego dziedzińca płynnie przechodzącego w zielone tereny rekreacyjne, dobranie odpowiednich proporcji i skali nowej zabudowy w stosunku do historycznej - czytamy w uzasadnieniu werdyktu.

Interaktywne Centrum Bajki i Animacji "Świat Bajki" tworzone będzie w oparciu o dorobek powstałego w 1947 roku Studia Filmów Rysunkowych w Bielsku-Białej, w którym zrealizowano ponad tysiąc filmów, w tym słynne bajki dla dzieci. Zastosowanie nowoczesnych technik multimedialnych sprawi, że w Bielsku-Białej powstanie niezwykle atrakcyjne centrum rozrywki i edukacji, proponujące naukę przez zabawę dla dzieci i całych rodzin. Centrum Bajki ma powstać do 2020 roku.

ab / bielsko.info

Reklama - baner pod artykułem

Reklama - link rotacyjny

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.