bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama - billboard wiadomości

Wiadomości

  • 10 stycznia 2017
  • wyświetleń: 13692

Uwaga na fałszywego funkcjonariusza policji!

W Bielsku-Białej grasuje oszust, który podaje się za sierżanta z bielskiego wydziału do walki z przestępczością gospodarczą lub wydziału cyberprzestępczości. Oszust kontaktuje się telefonicznie z bielszczanami i przekonuje, że ich konta bankowe zaatakowali hakerzy. Twierdzi, że jeśli chcą zachować swoje oszczędności, muszą wypłacić gotówkę i przekazać pieniądze wskazanej przez niego osobie.

Tylko w poniedziałek oszust skontaktował się telefonicznie z kilkoma bielszczanami. W czasie rozmowy przedstawiał się za sierżanta z wydziału do walki z przestępczością gospodarczą lub wydziału cyberprzestępczości. Aby uwiarygodnić dane, podawał swój stopień, imię i nazwisko oraz numer służbowy. Twierdził, że ich konta bankowe zaatakowali hakerzy, którzy usiłują przejąć oszczędności.

Utrzymywał, że jedynym sposobem na zabezpieczenie gotówki jest natychmiastowa wypłata bankowa całej sumy, a następnie wpłacenie pieniędzy na podane przez niego konto lub przekazanie ich wskazanej przez niego osobie - funkcjonariuszowi w cywilu. Oszust udzielał wszelkich instrukcji przez telefon. Na szczęście, jak do tej pory, ofiary nie dały się nabrać na legendę wymyśloną przez fikcyjnego funkcjonariusza.

new / bielsko.info, źródło: KMP Bielsko-Biała

Reklama - baner pod artykułem

Reklama - link rotacyjny

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.