bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 10 grudnia 2011
  • 15 grudnia 2011
  • wyświetleń: 10292

Nowe autobusy w MZK

Do Miejskiego Zakładu Komunikacyjnego trafiło 14 nowych autobusów. Mowa o 4 niskopodłogowych Mercedesach Citaro oraz 10 tzw. „krótkich” Mercedesach Conecto.

mzk, autobus,
fot. UM Bielsko-Biała


Autobusy to ostanie dostarczone do MZK wozy w ramach realizowanego od 2010 roku projektu pod nazwą: „Zakup nowoczesnych autobusów przyjaznych dla środowiska naturalnego, poprawiających jakość transportu publicznego w Bielsku-Białej”. W ramach tego przedsięwzięcia MZK wzbogaciło się o 20 nowoczesnych maszyn (10 autobusów tzw. „krótkich” oraz 10 autobusów przegubowych).

Nowe autobusy w MZK · fot. UM Bielsko-Biała


Pierwsze z autobusów w MZK pojawiły się jeszcze w grudniu 2010 roku Nowy tabor spełnia rygorystyczne normy ekologiczne, jest dostosowany do przewozu osób niepełnosprawnych oraz gwarantuje komfort i bezpieczeństwo pasażerom. Dzięki zastosowaniu nowoczesnych technologii autobusy będą również ekonomiczne.

Ciekawostką jest, że nowo dostarczone autobusy wyposażone są w system umożliwiający automatyczne liczenie pasażerów, co w przyszłości pozwoli na przygotowanie statysty związanych z obciążeniem poszczególnych linii. Autobusy posiadają również system monitoringu, który nie tylko ma za zadanie dbać o bezpieczeństwo pasażerów ale również będzie istotnym ułatwieniem dla pracy kierowców podczas wykonywania trudnych manewrów.

Koszt projektu ogółem wynosi 21.350.000 zł, a dofinansowanie z Unii Europejskiej to 14.875.000 zł.

new / bielsko.info, źródło: UM Bielsko-Biała

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.