bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama - billboard wiadomości

Wiadomości

  • 3 stycznia 2017
  • wyświetleń: 3338

Sekretarz stanu podsumował rok pracy w ministerstwie

Wiceminister Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej spotkał się z lokalnymi dziennikarzami, aby podsumować miniony rok.

Konferencja prasowa wiceministra Stanisława Szweda - 02.01.2017 · fot. bielsko.info


Poseł z naszego okręgu rozpoczął od zdania relacji z realizacji programu Rodzina 500 plus. - W samym województwie śląskim mamy 380 tys. dzieci oraz 288 tys. rodzin objętych programem. Do końca listopada wypłaciliśmy świadczenia w kwocie ponad 1,5 mld złotych. 40 procent rodzin spełnia warunek kryterium dochodowego i wypłata środków jest liczona już od pierwszego dziecka - relacjonował wiceminister.

Stanisław Szwed przedstawił również dane o realizacji świadczeń. Wynika z nich, że Urząd Miejski w Bielsku-Białej do końca listopada wypłacił 55 mln złotych, a liczba świadczeń wychowawczych wynosi ponad 111 tysięcy. Stosunek liczby oczekujących na rozpatrzenie wniosków do złożonych wniosków wynosi 2,39%.

Konferencja prasowa wiceministra Stanisława Szweda - 02.01.2017
Konferencja prasowa wiceministra Stanisława Szweda - 02.01.2017 · fot. bielsko.info


- W 2017 roku nie zakładamy istotnych zmian w programie Rodzinna 500 plus. Program będzie utrzymany w tej formie, w której obowiązuje. Jeśli będą zmiany, to stricte techniczne - dodał poseł.

Z informacji przekazanej przez sekretarza stanu wynika, że w 2017 roku rząd planuje przeznaczyć 3,5% PKB na politykę rodzinną. Daje to kwotę 71 mld złotych. - To nas plasuje w pierwszej piątce krajów europejskich jeśli chodzi o politykę rodzinną - mówił Stanisław Szwed.

Na konferencji prasowej wiceminister zaprezentował również stopę bezrobocia rejestrowanego. Bezrobocie w kraju wynosi 8,2%, w województwie śląskim 6,6%, a w mieście Bielsko-Biała zaledwie 3,2%. W województwie śląskim niższe bezrobocie jest tylko w Katowicach (2,9%).

Zapis relacji na żywo

Loading...

ab / bielsko.info

Reklama - baner pod artykułem

Reklama - link rotacyjny

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.