bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama - billboard wiadomości

Wiadomości

  • 2 stycznia 2017
  • wyświetleń: 6895

Młodzi bandyci grozili nożem, związali i okradli. Trafili do aresztu

Policjanci z komisariatu w Szczyrku i kryminalni z bielskiej komendy zatrzymali trzech młodych mężczyzn, którzy są podejrzani o rozbój z użyciem niebezpiecznego narzędzia. Napastnicy wtargnęli do domu 54-latka. Grozili mu nożem, skrępowali ręce przewodem elektrycznym, a następnie skradli elektronarzędzia o wartości 6000 zł.

Do zdarzenia doszło w minioną środę w jednym z prywatnych domów w Buczkowicach. Trzej młodzi mężczyźni wtargnęli do domu należącego do 54-latka. Grozili mężczyźnie nożem. Obezwładnili go i skrępowali ręce przewodem elektrycznym. Ich łupem padły elektronarzędzia o wartości blisko 6000 zł.

Policjanci poszukiwali napastników. Szybko ustalili ich personalia. Już następnego dnia zatrzymali dwóch z nich w wieku 18 i 22 lat. Kilka godzin później, w czasie kontroli drogowej w Siemianowicach Śląskich, wpadł ich 18-letni wspólnik. Zatrzymani trafili do policyjnego aresztu. W jednym z bielskich lombardów policjanci odnaleźli rabowane przez nich elektronarzędzia. Pieniądze pochodzące ze sprzedaży łupów - w sumie około 150 zł, sprawcy przeznaczyli na zakup alkoholu.

Zatrzymani usłyszeli już zarzuty. Za przestępstwo to grozi im wieloletnie więzienie. Bielski sąd, na wniosek policji i prokuratury, podjął już decyzję o ich tymczasowym aresztowaniu.

ab / bielsko.info, źródło: KMP Bielsko-Biała

Reklama - baner pod artykułem

Reklama - link rotacyjny

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.