bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Wiadomości

  • 29 grudnia 2016
  • 30 grudnia 2016
  • wyświetleń: 13531

Szymon z Bielska-Białej wyruszył do Aleppo.

W drugi dzień świąt z Berlina wyruszył "Marsz cywilny dla Aleppo". Kilkaset osób zamierza dotrzeć pieszo do syryjskiego Aleppo i w ten sposób wyrazić brak zgody na bezczynność wobec przemocy w Syrii. Wśród piechurów jest Szymon Kułakowski z Bielska-Białej.

szymon kułakowski
Szymon z Bielska-Białej wyruszył pieszo do Aleppo · fot. bielsko.info


Szymon Kułakowski jest głównym inicjatorem działań grupy "Bielszczanie dla Aleppo". Przypominamy, że zbierane są podpisy pod petycją do Rady Miejskiej ws. przyjęcia syryjskiej rodziny do naszego miasta. Pisaliśmy o tym w artykule "Chcą przyjąć syryjską rodzinę z Aleppo. Zbierają podpisy pod petycją".

Inicjatorką marszu jest Polka mieszkająca w Niemczech. - Czułam, że nie można dłużej nic nie robić. Chodziłam na protesty, przekazywałam pieniądze organizacjom pomocowym, starałam się pomagać w Berlinie… Ale to wszystko za mało - mówiła Anna Alboth w rozmowie z "Krytyką Polityczną".

Uczestnicy marszu mają do pokonania ponad 3000 kilometrów. Trasa wiedzie przez Niemcy, Czechy, Austrię, Słowenię, Chorwację, Serbię, Macedonię, Grecję i Turcję. Uczestnicy chcą pokonać średnio 20 kilometrów dziennie, zatem do Aleppo dotrą najwcześniej na wiosnę.

ab / bielsko.info

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.