bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 8 grudnia 2011
  • 13 grudnia 2011
  • wyświetleń: 2878

Tydzień dla bezpieczeństwa

Policjanci z drogówki zakończyli wczoraj działania profilaktyczno - edukacyjne prowadzone w ramach „Tygodnia Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego”. Akcja miała na celu kształtowanie świadomości użytkowników dróg oraz podnoszenie odpowiedzialności społecznej na temat bezpiecznego zachowania się na drodze.

Akcja ustanowiona przez Krajową Radę Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego, której członkiem jest Komenda Główna Policji prowadzona była w całym kraju w dniach od 5 do 11 grudnia. W ramach akcji mundurowi prowadzali wzmożone kontrole pojazdów, badali stan trzeźwości kierowców, reagowali na wykroczenia popełniane przez pieszych oraz organizowali spotkania profilaktyczne z młodzieżą.

Tydzień Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego · fot. Policja


Ponad 250 uczniów z III Liceum Ogólnokształcącego im. S. Żeromskiego w Bielsku-Białej uczestniczyło w pogadance o bezpieczeństwie. Młodzież obejrzała film przygotowany specjalnie na tę okazję o głównych przyczynach powstawania wypadków drogowych. Policjanci spotkali się także z kierowcami bielskiego PKS-u. W czasie spotkania funkcjonariusze zwrócili uwagę na główne zagrożenia w ruchu drogowym oraz sposoby ich unikania. Mundurowi nie zapomnieli również o najmłodszych uczestnikach ruchu drogowego. W Domu Kultury w Hałcnowie w ramach działań edukacyjno - profilaktycznych spotkali się z przedszkolakami. Po zakończonym spotkaniu dzieci otrzymały elementy odblaskowe.

W czasie prowadzonych kontroli policjanci z drogówki nie tylko karali mandatami i pouczali, ale także nagradzali kierowców, którzy stosowali się do przepisów ruchu drogowego. Wzorowi kierowcy - tacy jak na zdjęciu - otrzymywali breloki z napisem „Prowadzę jestem trzeźwy” oraz foldery o bezpieczeństwie w ruchu drogowym.

aka / bielsko.info, źródło: KMP Bielsko-Biała

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.