bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Wiadomości

  • 29 grudnia 2016
  • wyświetleń: 7683

Muzeum na Stadionie Miejskim? Niewykluczone, że tak będzie

Na ostatniej w tym roku sesji Rady Miejskiej padł pomysł, aby w niewykorzystanym pomieszczeniu na stadionie miejskim utworzyć "Interaktywne Muzeum Sportu i Turystyki. Koncepcję taką przestawili radni z klubu KWW Jacka Krywulta.

stadion miejski
Stadion Miejski w Bielsku-Białej · fot. bielsko.info


Lokal, o którym mowa, znajduje się naprzeciw parkingu stadionu i ma powierzchnię ok. 300 mkw. Składa się z jednej dużej sali oraz kilku mniejszych. Lokal obecnie jest w stanie surowym zamkniętym, doprowadzone są media, instalacja RTV i klimatyzacyjna, lokal posiada również gotowe toalety.

- Przestrzeń dużej sali z powodzeniem zagospodarować będzie można na galerię sportu, gdzie zwiedzający będą mogli: obejrzeć cenne eksponaty sportowe, medale i puchary, dowiedzieć się więcej o historii sportu w naszym mieście, posłuchać o osiągnięciach sportowych sławnych bielszczan - poinformował radny Marin Lisiński w imieniu swojego klubu.

W ocenie radnych w muzeum będzie można z powodzeniem realizować działania komercyjne np. organizację imprez okolicznościowych, a w czasie Olimpiad, Mistrzostw Europy czy Świata miejsce to mogłoby służyć jako część infrastruktury tzw. strefy kibica, gdzie mieszkańcy oglądaliby poszczególne zmagania sportowe na Olimpiadach, Mistrzostwach Świata i Europy.

- To jest stara sprawa, która jest już od wielu lat jest podnoszona. Dotychczas nie było miejsca na muzeum, ale w tej chwili zdaje się, że takie miejsce jest. Wejdziemy w kontakt z Radą Olimpijską i będziemy starali się to muzeum uruchomić. Mamy wiele pamiątek, trzeba gdzieś to umiejscowić. Na pewno temat podejmujemy - oznajmił prezydent miasta.

ab / bielsko.info

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.