bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Wiadomości

  • 27 grudnia 2016
  • wyświetleń: 5518

Policja podsumowała świąteczny weekend na bielskich drogach

Święta Bożego Narodzenia za nami. Przez cały świąteczny okres prowadzona była akcja "Bezpieczny weekend - 2016". Nad bezpieczeństwem na drogach czuwało ponad 300 bielskich policjantów. Nie dla wszystkich kierujących spotkanie z nimi zakończyło się bez konsekwencji.

Okres świąteczny, jak co roku charakteryzuje się zwiększonym natężeniem ruchu. Dlatego też na drogach było więcej policyjnych patroli. Policyjne działania rozpoczęły się 23 grudnia o godzinie 6.00, a zakończyły wczoraj o 22.00. Policjanci zwracali szczególną uwagę na stan trzeźwości, korzystanie z pasów bezpieczeństwa oraz respektowanie przepisów ruchu drogowego, szczególnie stosowanie się do obowiązujących ograniczeń prędkości. Niestety, zatrzymano 3 kierujących, którzy prowadzili pojazdy pod wpływem alkoholu.

W czasie świąt doszło do 1 wypadku drogowego, w którym ucierpiał pieszy. Odnotowano 47 kolizji. Do jedynego wypadku doszło w wigilijną noc tuż po północy w Bielsku-Białej na ul. Zwardońskiej. 28-letni, nietrzeźwy kierowca peugeota potrącił 42-letniego bielszczanina. Pieszy trafił do szpitala. Badanie alkomatem wykazało, że kierujący miał w organizmie blisko 2 promile alkoholu. Nie posiadał uprawnień do prowadzenia pojazdów mechanicznych.

W czasie ubiegłorocznych świąt na bielskich drogach doszło do 1 wypadku, w którym ranne zostały 2 osoby. Odnotowano 10 kolizji, a policjanci zatrzymali 3 nietrzeźwych kierowców.

ab / bielsko.info, źródło: KMP Bielsko-Biała

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.