bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Wiadomości

  • 23 grudnia 2016
  • wyświetleń: 7292

Studenci bielskiej uczelni przed świętami odwiedzili seniorów

Życzenia oraz upominki otrzymało ponad 270 mieszkańców hospicjów i domów pomocy społecznej od studentów Wyższej Szkoły Finansów i Prawa w Bielsku-Białej, którzy odwiedzili ostatnio podopiecznych tych placówek. Była to kolejna odsłona trwającej nieprzerwanie od dwóch dekad akcji "Serca dla serc" - prowadzonej przez studentów bielskiej uczelni.

WSFiP, hospicjum
Studenci bielskiej uczelni przed świętami odwiedzili seniorów · fot. Diecezja Bielsko-Żywiecka


Przedstawiciele społeczności akademickiej WSFiP od 20 lat odwiedzają mieszkańców hospicjów i domów pomocy społecznej w okresie przedświątecznym. Także w tym roku, 19 grudnia, zanieśli oni życzenia oraz drobne upominki ponad 270 starszym i cierpiącym osobom.

- Zanieśli serca i pamięć, które to wartości są najważniejsze i ponadczasowe. Potwierdzają to sami mieszkańcy, którzy wspominają nasze wizyty z poprzednich lat. Dzielenie się opłatkiem oraz wspólne kolędowanie było integralnym elementem spotkania wigilijnego - napisali studenci na stronie szkoły.

W spotkaniu wigilijnym udział wzięli także przedstawiciele władz uczelni oraz ks. dr Robert Samsel - wykładowca WSFiP, a także ks. Robert Kasprowski - dyrektor bielsko-żywieckiej filii Caritas.

Jeden z mieszkańców bielskiego Domu Pomocy Społecznej przy ul. Pocztowej, 97-letni prof. Zdzisław Tanewski - emerytowany muzyk, pedagog i harcerz, który całe życie poświęcił młodzieży i szerzeniu kultury muzycznej Bielska-Białej - zapewnił oprawę muzyczną podczas wspólnego kolędowania.

ab / bielsko.info, źródło: Diecezja Bielsko-Żywiecka

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.