bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Wiadomości

  • 23 grudnia 2016
  • wyświetleń: 6365

Nie będzie transmisji z obrad. Przewodniczący nie widzi potrzeby

Na grudniowej sesji Rady Miejskiej radna Małgorzata Zarębska wykorzystała akcję klubu Platformy Obywatelskiej ws. "wolnych mediów" i po raz kolejny poruszyła sprawę braku transmisji z posiedzeń komisji RM.

zarębska, niezależni.bb
Radna Małgorzata Zarębska apeluje o zorganizowanie transmisji posiedzeń komisji Rady Miejskiej · fot. UM Bielsko-Biała


- Rozumiem, że nam wszystkim chodzi o rzetelny przekaz. Czy pan przewodniczący poprze mój wniosek związany z transmisją komisji Rady Miejskiej, który złożyłam 2 miesiące temu? - pytała radna Małgorzata Zarębska. Reprezentantka Niezależnych.BB dodała, że w ostateczności można ustawić kamerę i nagrywać posiedzenia komisji.

Jarosław Klimaszewski odpowiedział radnej, że "wszystkie posiedzenia komisji są publiczne i media maja do nich swobodny dostęp". - Jeśli pani chce ze sobą wziąć kamerę, to nikt pani tego nie zabroni - mówił przewodniczący Rady Miejskiej.

Głos w sprawie zabrał także prezydent Jacek Krywult. - Bardzo często komisje odbywają się poza budynkiem ratusza. Nie będziemy ponosić dodatkowych kosztów i utrudniać sobie życia, bo wszystkie media maja wstęp na komisje - zakończył gospodarz Bielska-Białej

ab / bielsko.info

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.