bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Wiadomości

  • 23 grudnia 2016
  • wyświetleń: 8092

Przestępstwo na osiedlu Karpackim. Za wymuszenie trafił do aresztu

Policjanci z komisariatu II w Bielsku-Białej zatrzymali 19-letniego mężczyznę, który jest podejrzany o wymuszenie ponad tysiąca złotych od 37-letniego bielszczanina. Napastnik groził mężczyźnie pobiciem i spaleniem mieszkania.

Do zdarzenia doszło na osiedlu Karpackim. Sprawca znał się z 37-letnim mężczyzną. Gdy kilka miesięcy temu przyszedł do jego mieszkania, zażądał pieniędzy. Groził mu pobiciem i spaleniem domu. Pokrzywdzony, obawiając się gróźb, przekazał sprawcy ponad tysiąc złotych.

Po kilku tygodniach napastnik ponownie pojawił się w mieszkaniu bielszczanina. Kolejny raz groźbami usiłował go zmusić do wydania pieniędzy. Tym razem mężczyzna powiadomił o zdarzeniu policjantów. Kilka dni temu sprawca został zatrzymany. Doprowadzono go do prokuratury. Usłyszał już zarzuty. Bielski sąd, na wniosek śledczych, podjął decyzję o jego tymczasowym aresztowaniu. Za przestępstwa te grozi mu mu teraz do 10 lat więzienia.

ab / bielsko.info, źródło: KMP Bielsko-Biała

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.