bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Wiadomości

  • 22 grudnia 2016
  • wyświetleń: 2428

Kiedy warto zainwestować w dodatkowe ubezpieczenie?

Artykuł sponsorowany:

Wykupienie dodatkowego ubezpieczenia autocasco (AC) wiąże się z komfortem psychicznym i sprawia, że czujemy się pewniej poruszając się po drogach. Niezależnie od tego jak dobrymi kierowcami jesteśmy drogowa codzienność niejednokrotnie udowodniła, że zdarzyć może się wszystko. Co prawda ubezpieczenie AC jest ubezpieczeniem fakultatywnym ale można je modyfikować i dostosować do indywidualnych potrzeb klienta. Zastanówmy się kiedy warto rozważyć kupno autocasco.

linkhouse


Właśnie kupiłem nowy samochód z salonu.Dla takich samochodów zakup ubezpieczenia OC jest jak najbardziej zasadne. Wydając kilkadziesiąt a niejednokrotnie nawet kilkaset tysięcy warto dopłacić i zapewnić sobie spokojny sen. Nowy samochód wyjeżdżając z salonu automatycznie traci na wartości dlatego warto dokupić sobie stałą kwotę ubezpieczenia. Polisa ta zagwarantuje nam, że nawet gdy stracimy nasz samochód ubezpieczyciel zobowiązuje się do wypłaty odszkodowania odpowiadającego cenie zakupu. Samochody prosto z salonu są nie lada gratką dla złodziei. Z policyjnych statystyk wynika iż najbardziej „popularne” są samochody niemieckie i japońskie co nie oznacza, że samochód innej marki nie stanie się łupem dla złodzieja. Kolejną ważną zaletą posiadania ubezpieczenia AC w przypadku nowego samochodu jest fakt, że w przypadku szkody takie może nam zagwarantować naprawę na oryginalnych częściach. To oczywiście tylko jedne z licznych korzyści płynących z posiadania AC dla nowych samochodów.

Kupiłem drogi samochód używany.Tutaj sytuacja jest bardzo podobna jak w przypadku nowego samochodu. Przede wszystkim warto zabezpieczyć się przed kradzieżą tak by jedną z pierwszych czynności wykonywanych rano nie było sprawdzanie czy samochód jeszcze stoi. Co prawda używane samochody wolniej tracą na wartości oraz w tym przypadku nie jesteśmy pewni na jakich częściach poprzedni właściciel usuwał usterki ale jeżeli posiadamy samochód klasy premium wartko kupić ubezpieczenie AC w pełnej wersji al risk.

Jestem niedoświadczonym kierowcą i kupiłem sobie swój pierwszy samochód.W tym przypadku niekoniecznie musimy wykupywać pełnego ubezpieczenia. Lepszym rozwiązaniem jest dostosowanie oferty do naszych potrzeb. Na stronie ubezpieczamy auto możemy skorzystać z kalkulatora ubezpieczeń OC AC i zaznaczając interesujące nas opcje dostaniemy zestawienie ofert od kilkunastu ubezpieczycieli. Jeżeli jest to nasz pierwszy samochód niestety nie przysługują nam żadne zniżki np. z tytułu bezszkodowej jady. Dlatego warto dopisać jako jednego z właścicieli auta kogoś kto już nagromadził zniżki co pozwoli nam zredukować koszty. Jednakże jako mniej doświadczeni kierowcy jesteśmy bardziej narażeni na różnego rodzaju incydenty, w takiej sytuacji przydatna jest opcja ochrony przed utratą zniżek. Dzięki temu właściciel polisy może raz w roku zlikwidować szkodę bez ryzyka utraty zniżki. Zapewni to komfort psychiczny zarówno nam jak i naszemu bardziej doświadczonemu współwłaścicielowi.

Mam samochód starszy niż 15 lat.Niestety wiek auta jest kluczowym kryterium przy wykupywaniu ubezpieczenia AC. Pomimo tego, że nasze auto jest sprawne, praktycznie jeszcze nigdy nas nie zawiodło ale ma już więcej niż 15 lat najczęściej nie będziemy mieć możliwości wykupienia autocasco.

Tak więc niezależnie od tego jak dobrymi kierowcami jesteśmy i jak pewnie czujemy się za kierownicą watro rozważyć posiadanie autocasco, nawet jeżeli nigdy z niego nie skorzystamy mamy pewność, że nasz samochód a razem z nim my jesteśmy dodatkowo chronieni.