bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Wiadomości

  • 20 grudnia 2016
  • wyświetleń: 8080

Symboliczny protest na sali sesyjnej w obronie wolnych mediów

Po godzinie 10.00 rozpoczęły się obrady grudniowej sesji Rady Miejskiej. Jeszcze przed sesją na monitorze przewodniczącego zawisła kartka z napisem "Wolne Media". Podobne protesty wylądowały na stołach radnych z klubu Platformy Obywatelskiej.

wolnemedia
Kadr z ujęcia kamery na sali sesyjnej · fot. player.liveaffect.pl


Bezpośrednio przed obradami wiceprzewodniczący Rady Miejskiej z klubu Prawa i Sprawiedliwości - Przemysław Drabek - chciał najprawdopodobniej ściągnąć kartkę, jednak nie pozwolił mu na to przewodniczący Jarosław Klimaszewski. Sytuację zarejestrowały kamery na sali sesyjnej.

Po kilku minutach szef bielskich struktur Platformy Obywatelskiej sam ściągnął kartkę z monitora i postawił na stole prezydialnym. Na znak protestu wiceprzewodniczący Przemysław Drabek nie usiadł obok przewodniczącego, jednak po rozmowie z Jarosławem Klimaszewskim zmienił zdanie. W tym samym czasie przewodniczący zdjął kartkę ze stołu prezydialnego.

wolne media
Radni klubu PO - Krzysztof Jazowy i Adam Wykręt · fot. player.liveaffect.pl


W trakcie sesji do symbolicznego protestu radnych klubu Platformy Obywatelskiej dołączyła radna Niezależnych.BB - Małgorzata Zarębska, a przewodniczący Rady Miejskiej przyczepił do marynarki identyfikator z napisem #wolnemedia.

- Piętnasty rok tutaj siedzę i zawsze nam się udawało na tyle ile było można eliminować elementy polityki. Zajmujmy się sprawami miasta, nie polityką - apelował do wszystkich radnych prezydent Jacek Krywult.

zarębska, wolne media
Radna Małgorzata Zarębska z Niezależnych.BB · fot. player.liveaffect.pl

ab / bielsko.info

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.