bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Wiadomości

  • 20 grudnia 2016
  • 4 stycznia 2017
  • wyświetleń: 15115

Parkomaty na największym parkingu w mieście już działają - zdjęcia

Od 2 stycznia kierowcy parkujący swoje samochody na placu Wojska Polskiego mogą uiszczać opłatę w parkomatach. Na największym miejskim parkingu ustawiono pięć urządzeń.

Parkomaty na placu Wojska Polskiego - 04.01.2016 · fot. bielsko.info


Choć parkomaty działają już od kilku dni, na parkingu ciągle można spotkać parkingowych. Z relacji pracowników Strefy Płatnego Parkowania wynika, że większość kierowców wybiera standardową formę uiszczania opłaty u parkingowych.

- Tłumaczymy wszystkim kierowcom, że opłaty można uiszczać w parkomatach. Pokazujemy jak działa urządzenie, ale większość i tak chce u nas rozliczać opłatę - mówi jeden z parkingowych. Być może problem leży w tym, że parkomaty nie wydają reszty.

Parkomaty na placu Wojska Polskiego - 04.01.2016
Kierowcom wygodniej jest uiszczać opłaty u parkingowych · fot. bielsko.info


Zakup biletu w parkomacie wymaga w pierwszej kolejności wpisania nr rejestracyjnego pojazdu. Później wnosi się opłatę. Jak już wcześniej informowalśmy, parkomaty nie wydają reszty. Opłaty za postój mogą być wniesione w tylko bilonem o nominałach 5 zł, 2 zł, 1 zł, 50 gr, 20 gr, i 10 gr.

Przy braku drobnych można skorzystać z możliwości zapłaty przy użyciu karty płatniczej - zbliżeniowo lub za pomocą czytnika. Obowiązkiem korzystającego z pojazdu jest umieszczenie biletu z parkomatu za przednią szybą pojazdu w miejscu widocznym.

ab / bielsko.info

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.