Wiadomości
- 20 grudnia 2016
- 4 stycznia 2017
- wyświetleń: 16226
Parkomaty na największym parkingu w mieście już działają - zdjęcia
Od 2 stycznia kierowcy parkujący swoje samochody na placu Wojska Polskiego mogą uiszczać opłatę w parkomatach. Na największym miejskim parkingu ustawiono pięć urządzeń.
Choć parkomaty działają już od kilku dni, na parkingu ciągle można spotkać parkingowych. Z relacji pracowników Strefy Płatnego Parkowania wynika, że większość kierowców wybiera standardową formę uiszczania opłaty u parkingowych.
- Tłumaczymy wszystkim kierowcom, że opłaty można uiszczać w parkomatach. Pokazujemy jak działa urządzenie, ale większość i tak chce u nas rozliczać opłatę - mówi jeden z parkingowych. Być może problem leży w tym, że parkomaty nie wydają reszty.

Zakup biletu w parkomacie wymaga w pierwszej kolejności wpisania nr rejestracyjnego pojazdu. Później wnosi się opłatę. Jak już wcześniej informowalśmy, parkomaty nie wydają reszty. Opłaty za postój mogą być wniesione w tylko bilonem o nominałach 5 zł, 2 zł, 1 zł, 50 gr, 20 gr, i 10 gr.
Przy braku drobnych można skorzystać z możliwości zapłaty przy użyciu karty płatniczej - zbliżeniowo lub za pomocą czytnika. Obowiązkiem korzystającego z pojazdu jest umieszczenie biletu z parkomatu za przednią szybą pojazdu w miejscu widocznym.
ZOBACZ TAKŻE
Ulica Szkolna do remontu? Pojawił się apel o kompleksową modernizację i miejsca parkingowe
Mieszkańcy ulicy Szkolnej apelują o przywrócenie miejsc parkingowych. Spór o zmiany w organizacji ruchu
Nie ma gdzie parkować. Gdzie te wielopoziomowe parkingi?
Gorący tematMógł być parking, a jest rozpadający się mur
Koleje Śląskie wprowadzają wakacyjny rozkład jazdy. Szczegółowy wykaz zmian
[FOTO] Bielsko-Biała zarasta metrową trawą. Urzędnicy nie radzą sobie z buszem w mieście!
Komentarze
Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.









(1).jpg)
