Wiadomości

  • 13 grudnia 2016
  • wyświetleń: 10238

Zatrzymany 37-latek, który strzelał do policjantów - wideo

Policjanci z komisariatu IV w Bielsku-Białej zatrzymali 37-letniego mężczyznę, który w czasie interwencji oddał w ich kierunku dwa strzały z broni gazowej. Napastnik został szybko i skutecznie obezwładniony. Miał w organizmie blisko 3 promile alkoholu. W jego mieszkaniu śledczy odnaleźli ponad 800 sztuk amunicji oraz blisko tysiąc porcji odurzających amfetaminy. Za przestępstwa te grozi mu do 10 lat za kratami.

zatrzymanie
Zatrzymany 37-latek · fot. KMP Bielsko-Biała


Do zdarzenia doszło wczoraj około 18.00 w Bielsku-Białej na ulicy Gałczyńskiego. Policjanci zostali wezwani na interwencję, do jednego z mieszkań, gdzie trwała impreza alkoholowa. Mundurowych poprosiła o pomoc matka 37-latka, która miała dość trwającej w mieszkaniu libacji. Rozmowę tę najprawdopodobniej podsłuchał syn, który zaczaił się na policjantów na klatce schodowej. Kiedy policjanci dostrzegli, że sprawca ma w ręku ma broń, byli stosunkowo blisko. Obezwładnili napastnika, który zanim został zakuty w kajdanki oddał dwa strzały z broni gazowej. Jeden z policjantów trafił do szpitala. W wyniku huku doznał urazu ucha.

37-latek został poddany badaniu alkomatem. Miał w organizmie blisko 3 promile alkoholu. Przewieziono go do policyjnego aresztu. Jego 44-letni znajomy, z którym przebywał w mieszkaniu, miał w organizmie 2,5 promila. Trafił do izby wytrzeźwień. Dzisiaj zostanie przesłuchany.Wstępne ustalenia wskazują, że napastnik posługiwał się bronią gazową, na którą nie posiadał pozwolenia. W jego mieszkaniu policjanci odnaleźli jeszcze jedną sztukę broni startowej oraz 823 sztuki amunicji do broni paraliżująco - gazowej oraz hukowej. Broń i amunicja trafią do badań. Policjanci sprawdzą też, czy mężczyzna miał prawo posługiwać się tym arsenałem. Ponadto w czasie przeszukania mieszkania policjanci odnaleźli blisko tysiąc porcji amfetaminy.

Zatrzymany usłyszy wkrótce zarzuty, w tym dotyczące napaści na funkcjonariuszy i posiadania znacznych ilości narkotyków. Grozi mu do 10 lat więzienia. O jego dalszym losie zadecyduje prokuratura i sąd. Policjanci wnioskować będą o jego tymczasowe aresztowanie.

Ariel Brończyk / bielsko.info

źródło: KMP Bielsko-Biała

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.