Wiadomości

  • 11 grudnia 2016
  • 12 grudnia 2016
  • wyświetleń: 21371

Do końca roku ma powstać ścieżka rowerowa na Szyndzielnię

Pod koniec listopada Urząd Miejski w Bielsku-Białej ogłosił przetarg na wybudowanie kolejnych górskich ścieżek rowerowych typu "enduro". 9 grudnia wyłoniono wykonawcę, który ponad 6500 metrów trasy musi wykonać do 27 grudnia 2016 roku.

enduro trails
Górskie Ścieżki Rowerowe w Bielsku-Białej · fot. Enduro Trails


Zamówienie publiczne dotyczyło wybudowania dwóch ścieżek rowerowych o szerokości od 0,5 do 1 metra o łącznej długości około 6600 metrów, składających się z dwóch sekcji. Pierwsza z nich o długości ok. 1400 metrów będzie wiodła z Koziej Góry do Olszówki (ścieżka D_2). Trasa ta będzie przeznaczona dla ekspertów.

Druga trasa o długości ok. 5200 metrów połączy stację kolei linowej na Dębowcu z Szyndzielnią (ścieżka E). Również i ta ścieżka rowerowa będzie przeznaczona dla ekspertów z wariantem dla zaawansowanych.

górskie ścieżki rowerowe


Wyłoniony w przetargu wykonawca, konsorcjum firm Murapol S.A. - Eco Riders s.c. Jakub Jonkisz, Paweł Zyzański, musi także wykonać i zamontować oznakowanie tras za pomocą odpowiedniej ilości drewnianych tabliczek i słupków (specyficzne znaki winny być wzorowane na systemie IMBA). Oznakowane muszą być nie tylko nazwy szlaków, drogi dojazdowe, ewentualne skrzyżowania, kierunek poruszania, ale także możliwie dokładnie przebieg trasy i wszelkie trudności terenowe lub potencjalnie
niebezpieczne elementy na trasie przejazdu.

Dwie nowe trasy rowerowe będą kosztowały niespełna 100 tys. złotych.

Ariel Brończyk / bielsko.info

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.