bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Wiadomości

  • 10 grudnia 2016
  • wyświetleń: 4709

Do aresztu za włamanie do prywatnego budynku przy ul. Paderewskiego

Najbliższe miesiące spędzi w areszcie 46-letni mężczyzna, podejrzany o włamanie do budynku. Sprawca został zatrzymany na gorącym uczynku przestępstwa przez policjantów z wydziału prewencji bielskiej komendy. Mundurowi odzyskali też skradzione przez rabusia mienie. Grozi mu do 10 lat za kratami.

Do zdarzenia doszło w czwartek nad ranem w Bielsku-Białej na ul. Paderewskiego. Włamywacz wybił szybę w oknie prywatnego budynku i przedostał się do środka. Jego łupem padło wyposażenie mieszkania, m.in. piecyk gazowy, lampy i elementy elektryczne o wartości blisko 500 zł. Włamywacz został zatrzymany przez policjantów na gorącym uczynku przestępstwa. Mundurowi odzyskali też skradzione przez niego mienie.

Badanie alkomatem wykazało, że miał w organizmie ponad promil alkoholu. Przewieziono go do policyjnego aresztu. Sprawca był już notowany za kradzież, uszkodzenie mienia i posiadanie środków odurzających. Nazajutrz usłyszał zarzuty kradzieży z włamaniem. Bielski sąd na wniosek śledczych, podjął decyzję o jego tymczasowym aresztowaniu.

ab / bielsko.info, źródło: KMP Bielsko-Biała

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.