bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Wiadomości

  • 10 grudnia 2016
  • wyświetleń: 8648

Bielska uczelnia promuje "lewicowe rojenia"? Skarga ONR do rektora

ONR Bielsko-Biała wystosował list do rektora Wyższej Szkoły Administracji w Bielsku-Białej - ks. prof. dr hab. Manfreda Uglorza. W opinii członków Obozu Narodowo-Radykalnego bielska uczelnia promuje partię Razem i poglądy głoszone przez jej członków.

onr
Roll-up Partii Razem w korytarzu Wyższej Szkoły Administracyjnej w Bielsku-Białej · fot. ONR Bielsko-Biała


List otwarty do rektora Wyższej Szkoły Administracyjnej

Szanowny Panie Rektorze,

z niepokojem obserwujemy, co dzieje się na Wyższej Szkole Administracji w Bielsku-Białej. Od jakiegoś czas uczelnia ta stała się miejscem agitacji politycznej, promowania założeń i światopoglądu partii RAZEM.

Pierwsze spotkanie dotyczyło spraw rozwoju naszego miasta, zaproszeni byli różni goście, pojawili się również działacze Obozu Narodowo-Radykalnego z Bielska-Białej. Ta dyskusja miała wszelkie cechy, ku temu, by mogła się odbyć na uniwersytecie - dotyczyła bowiem diagnozy problemów dotyczących miasta, na które w merytorycznej dyskusji, w obecności eksperta staraliśmy się znaleźć rozwiązania. Nie była to wtedy naszpikowana ideologią polityczną propaganda, a spotkanie ludzi mających na sercu dobro naszego miasta.

Jednakże kolejne spotkanie zorganizowane 7 grudnia było dokładnym zaprzeczeniem formuły wypracowanym za pierwszym razem. Mielimy w tym wypadku do czynienia z pseudonaukowym wywodem, naszpikowanym lewicową ideologią oraz osobistymi poglądami działaczy RAZEM, które dalekie były często od rzeczywistości. Zanegowany został miedzy innymi fakt istnienia syndromu poaborcyjnego, który w opinii działaczy jest wymysłem przeciwników politycznych. Ponadto dyskusja o początkach życia ludzkiego, które zostały przez biologów jasno nakreślone, została spłycona do osobistych opinii członków partii RAZEM. Wielokrotnie z ust osób prowadzących dysputę padały stwierdzenia niemające żadnego oparcia w nauce, a jedynie w ich prywatnych opiniach, jak na przykład „Kobieta, która nie planowała ciąży po zabiegu aborcji odczuwa ulgę”. W naszym odczuciu uczelnie wyższe powinny być miejscem wymiany poglądów - to prawda. Pod warunkiem jednak, że spełnione zostałoby ich podstawowe zadanie - rozwijanie nauk zarówno filozoficznych, jak i ścisłych. Nie dopuszczalne jest w naszej opinii promowanie lewicowych rojeń oderwanych od naukowej rzeczywistości w instytucji, która rzeczywistość tę powinna kreować.

Zachęcamy zatem władzę uczelni do rzetelniejszego weryfikowania tematów i podmiotów, które oficjalnie promują się w Państwa placówce, szczególnie, kiedy robią to partie polityczne zafascynowane totalitarnym ustrojem, jakim niewątpliwie jest komunizm.

Mamy nadzieję, że wyciągną Państwo wnioski na przyszłość i zadbają o udostępnianie miejsca ludziom, którzy mają jakiekolwiek pojęcie o nauce, bez przemycania propagandowych kłamstw.

W imieniu ONR Bielsko-Biała,
Adrianna Gąsiorek
Koordynator Brygady Górnośląskiej ONR

ab / bielsko.info

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.