bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Wiadomości

  • 9 grudnia 2016
  • wyświetleń: 1137

Interwencja strażaków przy ulicy Prostej. Zadymienie w budynku

Dzisiejszej nocy strażacy zostali wezwani do pomiaru tlenku węgla w budynku mieszkalnym przy ulicy Prostej w Bielsku-Białej.

Po przyjeździe na miejsce zdarzenia lokatorzy zajmujący mieszkanie na piętrze poinformowali o zadymieniu klatki schodowej oraz mieszkania. Stwierdzono wyczuwalny zapach dymu, urządzenia pomiarowe na tlenek węgla wskazały podwyższony poziom stężenia rzędu 30 ppm.

Źródłem zadymienia okazał się nieszczelny przewód dymowy odprowadzający dym z pieca z mieszkania znajdującego się na parterze.Oba mieszkania przewietrzono, a przewód dymowy sprawdzono kamerą termowizyjną - nie stwierdzono oznak pożaru. Miejsce zdarzenia przekazano z zaleceniem zakazu użytkowania przewodu dymowego do czasu przeglądu kominiarskiego.

Od 1 października Komenda Miejska PSP w Bielsku-Białej odnotowała 26 interwencji dotyczących pomiarów tlenku węgla, w wyniku których zatruciu uległy cztery osoby, w tym dwoje dzieci. W całym województwie śląskim w okresie od 01.10.2016 r. do 04.12.2016 r. odnotowano 300 zdarzeń, związanych z pomiarami tlenku węgla, wynikającego z wad urządzeń grzewczych innych niż elektryczne.

ab / bielsko.info, źródło: KMP Bielsko-Biała

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.