bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

http://www.targibielskie.pl/

Wiadomości

  • 9 grudnia 2016
  • wyświetleń: 5839

Gala z okazji Międzynarodowego Dnia Osób Niepełnosprawnych

7 grudnia w Sali Koncertowej Państwowej Szkoły Muzycznej w Bielsku-Białej odbyła się Gala z okazji Międzynarodowego Dnia Osób Niepełnosprawnych. Gala poprzedzona była zorganizowanym przez Urząd Miejski konkursem "Sukces nie zna barier 2016".

Gala z okazji Międzynarodowego Dnia Osób Niepełnosprawnych - 07.12.2016 · fot. UM Bielsko-Biała


Cel jaki przyświecał temu konkursowi to promowanie postaw osób niepełnosprawnych, które przełamują bariery i stereotypy dotyczące niepełnosprawności, osób które mogą stać się wzorem do naśladowania dla innych. Do konkursu zgłoszonych zostało 11 osób.

Henryk Juszczyk - Przewodniczący Kapituły podkreślił, że wybór był bardzo trudny i po długich rozmowach zadecydowano, że tytuł laureata konkursu "Sukces nie zna barier 2016" przyznany zostanie Zbigniewowi Baranowi. Zbigniew Baran jest sportowcem, wielokrotnym medalistą, trzy razy z rzędu wygrywał Supermaraton Calisia na 100 km, wiele razy zwyciężał lub zajmował czołowe miejsca w maratonach. Jest dyplomowanym trenerem lekkiej atletyki. Jego podopieczni również zdobywają medale na arenie międzynarodowej. Do konkursu zgłoszeni zostali: Zbigniew Baran, Jakub Białożyt, Paweł Jarosz, Dagmara Konrad, Sebastian Nikiel, Aleksandra Nykiel, Małgorzata Szczeblewska, Maria Sznepka, Magdalena Wójcik, Jerzy Załomski, Piotr Żołądek.

Gala z okazji Międzynarodowego Dnia Osób Niepełnosprawnych - 07.12.2016
Gala z okazji Międzynarodowego Dnia Osób Niepełnosprawnych - 07.12.2016 · fot. UM Bielsko-Biała


W Gali uczestniczyli: wicewojewoda śląski Jan Chrząszcz, przewodniczący Rady Miejskiej Jarosław Klimaszewski, przewodnicząca Komisji Zdrowia, Polityki Społecznej i Sportu Agnieszka Gorgoń-Komor , kandydaci zgłoszeni do konkursu "Sukces nie zna barier 2016", członkowie Powiatowej Społecznej Rady ds. osób Niepełnosprawnych, przedstawiciele zakładów pracy chronionej, organizacji pozarządowych, dyrektorzy miejskich jednostek organizacyjnych.

W trakcie swojego wystąpienia Pełnomocnik Prezydenta Miasta ds. Społecznych Henryk Juszczyk złożył najserdeczniejsze życzenia wszystkim osobom z niepełnosprawnościami, życząc sukcesów w życiu, wytrwałego dążenia do spełnienia marzeń. Ponadto organizacjom pozarządowym, instytucjom działającym na rzecz osób z niepełnosprawnościami podziękował za zaangażowanie, za trud i wkład wniesiony w realizację szeregu działań na terenie naszego miasta, a pracodawcom, zarówno z otwartego jak i chronionego rynku pracy, za zatrudnianie osób z niepełnosprawnościami oraz za umożliwienie im rozwoju zawodowego.

Podczas Gali wygłoszony został referat poświęcony zapisom Konwencji o prawach osób niepełnosprawnych. Wydarzenie zakończył program artystyczny.

ab / bielsko.info, źródło: UM Bielsko-Biała

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.