bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Wiadomości

  • 7 grudnia 2016
  • wyświetleń: 4198

Obraz Matki Bożej Solidarności nawiedza świątynie na Podbeskidziu

Obraz Matki Bożej Solidarności odwiedza kolejne parafie w diecezji bielsko-żywieckiej. Peregrynacja wizerunku Matki Bożej Częstochowskiej Robotników wraz z relikwiami bł. Jerzego Popiełuszki ma przygotować duchowo na przyszłoroczną 35. Pielgrzymkę Ludzi Pracy na Jasną Górę.

Obraz Matki Bożej Solidarności i relikwie bł. Jerzego Popiełuszki · fot. Diecezja Bielsko-Żywiecka


Maryjny obraz został namalowany w 1984 roku przez artystę z Podlasia, Artura Chacieja w trzech kopiach. Najmniejszą z kopii otrzymał na własność ks. Jerzy Popiełuszko. Największy z obrazów związkowcy z podlaskiej "Solidarności" przekazali podczas II Jasnogórskiej Pielgrzymki Ludzi Pracy.

Pod koniec października br. wizerunek umieszczonej na tle biało-czerwonej flagi Czarnej Madonny został przekazany związkowcom podbeskidzkiej "Solidarności". Przez niemal rok będzie nawiedzał świątynie na terenie diecezji bielsko-żywieckiej. Jak wyjaśnił bielsko-żywiecki duszpasterz ludzi pracy ks. prałat Józef Oleszko, wizyta obrazu Matki Bożej Solidarności może być okazją m.in. do budowania wspólnoty modlitwy wokół tego znaku.

- Obraz, który przez kilka lat był internowany na Jasnej Górze, ma bardzo mocne przesłanie. Są na nim utrwalone daty z najnowszej historii Polski, znaki robotniczych zrywów i ważnych momentów w dziejach kraju, począwszy od Poznańskiego Czerwca`56 roku przez grudzień ’70, Radom’ 76, Gdańsk ‘80 i stan wojenny w 1981 roku. To bardzo wymowny obraz - podkreślił kapłan, przypominając, że w kolejnych kościołach diecezji wierni podczas Mszy św., w trakcie okolicznościowych nabożeństw i spotkań formacyjnych będą wypraszać obfite łaski dla Ojczyzny, dla polskiej "Solidarności" i świata pracy.

W najbliższą niedzielę obraz z relikwiami bł. Jerzego Popiełuszki i pomniejszoną repliką Krzyża Nowohuckiego zagoszczą w aleksandrowickiej świątyni pw. Maksymiliana Kolbego w Bielsku-Białej.

ab / bielsko.info, źródło: Diecezja Bielsko-Żywiecka

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.