bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

http://www.targibielskie.pl/

Wiadomości

  • 6 grudnia 2016
  • 9 grudnia 2016
  • wyświetleń: 9162

Inauguracja odłożona. Odwilż przekreśliła szansę na otwarcie stoku w weekend

Przez kilka dni na początku trwało intensywne naśnieżanie stoku Dębowca. Była szansa, że trasa zostanie otwarta w sobotę 10 grudnia, jednak odwilż skutecznie popsuła plany operatora ośrodka.

dębowiec, armatka, naśnieżanie
Odwilż przekreśliła szansę na otwarcie stoku w weekend · fot. bielsko.info


Od niedzieli do środy pracownicy Bielsko-Bialskiego Ośrodka Rekreacyjno-Narciarskiego wykorzystywali ujemne temperatury i naśnieżali przez całą dobę stok Dębowca. Istniała szansa, że trasę narciarską uda się uruchomić już w nadchodzący weekend. Niestety nadeszła odwilż, która przekreśliła plany operatora ośrodka na Dębowcu.

- Niestety aura nam nie sprzyja. Odwilż jest dosyć mocna, a tego śniegu nie ma aż tak dużo. Od biedy dałoby się jeździć, ale warstwa śniegu jest tak cienka, że już po kilku godzinach śnieg byłby odgarnięty. Na inaugurację sezonu na Dębowcu musimy jeszcze poczekać - mówi Tomasz Pezda z Bielsko-Bialskiego Ośrodka Rekreacyjno-Narciarskiego.

Wyprodukowany na początku tygodnia śnieg będzie stanowił podkład pod kolejną warstwę białego puchu. Być może armatki śnieżne znów pójdą w ruch na początku przyszłego tygodnia, kiedy spodziewane są ujemne temperatury.

ab / bielsko.info

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.