bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 30 listopada 2016
  • wyświetleń: 6028

Obawiają się ograniczenia manifestacji. Dziś na "Pigalu" pikieta

Za nami:

Dziś o godzinie 17.30 na placu Bolesława Chrobrego rozpocznie się flash mob. Grupa kilkudziesięciu osób związanych z Komitetem Obrony Demokracji postanowiła się spotkać, aby "wygwizdać" projekt nowelizacji ustawy o zgromadzeniach publicznych.

II Czarny Protest w Bielsku-Białej - 24.10.2016
Jedna z wielu pikiet na placu Bolesława Chrobrego - 24.10.2016 · fot. bielsko.info


Wydarzenie na placu Bolesława Chrobrego ma się obyć bez przemówień. Protestujący zapowiedzieli swoisty flash mob, podczas którego zostanie wygwizdany projekt nowelizacji ustawy o zgromadzeniach publicznych.

- Nie zgadzamy się na marginalizację protestów oddolnych i dalsze ograniczanie naszego prawa do promowania bliskich nam wartości i publicznego wyrażania sprzeciwu! Zmiana ustawy może oznaczać: Koniec legalnych demonstracji, koniec możliwości sprzeciwu wobec brutalnych dla kobiet ustaw, koniec możliwości sprzeciwu nauczycieli i rodziców uczniów, koniec możliwości żądań przez pielęgniarek, górników, rolników. Koniec pikników i marszy obrońców konstytucji, obrońców praw zwierząt, antyfaszystów i każdej innej grupy obywatelskiej. Koniec legalnego sprzeciwu wobec manipulacji smoleńskich. Koniec społeczeństwa obywatelskiego - informują na Facebooku organizatorzy flash moba.

ab / bielsko.info

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.