bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 28 listopada 2016
  • wyświetleń: 9885

Fiat Chrysler Automobiles inwestuje w bielską fabrykę silników

Wysoko zaawansowane technologicznie silniki będą produkowane w FCA Powertrain w Bielsku-Białej. Nowe, produkowane w FCA Powertrain silniki benzynowe, odpowiedzią na proekologiczną politykę Unii Europejskiej.

FCA, fiat
Fabryka Fiat Chrysler Automobiles w Bielsku-Białej · fot. FCA


Fiat Chrysler Automobiles (FCA) zadecydował o zainwestowaniu w Polsce w produkcję nowych, wysoko zaawansowanych technologicznie silników. Zakład FCA Powertrain, zdobywca Złotego Poziomu w systemie World Class Manufacturing, produkuje w Bielsku-Białej dwa silniki, są to jednostki: Turbo Diesel Multijet 1,3 oraz dwucylindrowy silnik benzynowy o nazwie TwinAir. Obie jednostki, w rok po debiucie, zostały uhonorowane tytułem "International Engine of the Year:.

Produkcja nowych silników zaprojektowanych przez FCA została powierzona zakładowi w Bielsku-Białej z uwagi na doświadczenie, know-how oraz wyniki osiągnięte przy produkcji dwucylindrowego silnika benzynowego. Projekt jest kontynuacją dotychczas realizowanej inwestycji.

Dzięki inwestycji, gama produkowanych w FCA Powertrain w Bielsku-Białej jednostek napędowych, wzbogaci się o 3-cylindrowy silnik o pojemności 1 litra oraz w przyszłości o 4-cylindrowy silnik o pojemności 1,3 litra. Jednostki te należą do nowej globalnej rodziny FCA, rodziny małych silników o nazwie FireFly.

FCA, fiat
Fabryka Fiat Chrysler Automobiles w Bielsku-Białej · fot. FCA


Te małe, ale mocne jednostki charakteryzują się najwyższym w swoich segmentach momentem obrotowym, niskim zużyciem paliwa oraz zredukowaną emisją CO2. Silniki te będą stanowiły kolejny etap w rozwoju i unowocześnianiu rodziny jednostek benzynowych oferowanych przez FCA.

Nowy projekt przewiduje wykorzystanie nowoczesnych linii produkcyjnych FCA Powertrain w Bielsku-Białej, co wraz z zastosowaniem najnowszych dostępnych technologii oraz know-how Grupy FCA, zapewni wysoką jakość oraz konkurencyjność nowych silników, respektujących obowiązujące i przyszłe proekologiczne normy europejskie.

ab / bielsko.info

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.