bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 22 listopada 2016
  • 6 grudnia 2016
  • wyświetleń: 5717

Konferencja na ATH z udziałem wicepremiera Jarosława Gowina

Akademia Techniczno-Humanistyczna w Bielsku-Białej była organizatorem konferencji Nauka - Innowacje - Biznes, która odbyła się 5 grudnia z udziałem lokalnych władz i przedsiębiorców. Udział w wydarzeniu wziął wicepremier Jarosław Gowin.

O innowacjach z udziałem wicepremiera - 05.12.2016 · fot. UM Bielsko-Biała


Idea konferencji zrodziła się aby inspirować środowiska przedsiębiorców i naukowców do rozwoju innowacyjności oraz zwiększania efektywności we wdrażaniu innowacyjnych rozwiązań. Wydarzenie w swoich założeniach miało stanowić miejsce wymiany poglądów i doświadczeń między ludźmi nauki a przedstawicielami biznesu, ale także umożliwić spotkanie z osobami, którym ta tematyka jest bliska.

Konferencja była także okazją do zaprezentowania sukcesu Wydziału Inżynierii Materiałów, Budownictwa i Środowiska ATH jakim jest uruchomienie przemysłowej produkcji grafenu. Opracowana w Instytucie Inżynierii Tekstyliów i Materiałów Polimerowych ATH produkcja "styropianu grafenowego" będzie pierwszym i największym w Polsce wdrożeniem tego typu technologii.

Dla uczestników konferencji przygotowano panele dyskusyjne poświęcone finansowaniu innowacyjnych przedsięwzięć oraz transferowi technologii, które których poprowadzili zaproszeni przedstawiciele instytucji pośredniczących w konkursach finansowanych ze środków UE i agend rządowych oraz przedstawiciele spółek celowych i akceleratorów technologicznych.

W sesji plenarnej wykłady wygłosili także przedstawiciele firm i przedsiębiorstw funkcjonujących na terenie naszego miasta. W programie konferencji znalazły się także: prezentacja metody tworzenia innowacyjnych rozwiązań TRIZ, prowadzona przez jednego z wybitnych specjalistów w tej dziedzinie oraz warsztaty kreowania pomysłów biznesowych.

Wydarzenie to zostało zorganizowane pod patronatem Wiceprezesa Rady Ministrów

ab / bielsko.info, źródło: UM Bielsko-Biała

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.