bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 17 listopada 2016
  • wyświetleń: 13275

Kolej linowa w trakcie modernizacji. Prace idą zgodnie z harmonogramem

Od początku października trwa modernizacja Kolei Linowej "Szyndzielnia". Prace przebiegają zgodnie z harmonogramem. Do Bielska-Białej dotarła pierwsza partia nowych wagoników.

Modernizacja KL Szyndzielnia - 17.11.2016 · fot. bielsko.info


Modernizacja KL "Szyndzielnia" rozpoczęła się 3 października. Aktualnie trwają prace zawiązane z przygotowaniem peronów. Przypominamy, że po modernizacji wejście do nowych wagoników będzie wiodło bezpośrednio z poziomu peronu. Po zakończeniu prac budowlanych, rozpocznie się montaż części mechanicznych i wagoników. Kolej Linowa "Szyndzielnia" ma ruszyć ponownie w lutym 2017 roku.

- Prace idą zgodnie z planem. Jesteśmy w bieżącym kontakcie z wykonawcą modernizacji. Nie powinno być specjalnych opóźnień. Jedyną przeszkodą mogą być warunki pogodowe, które troszkę napędziły nam strachu, gdy w ubiegłym tygodniu obniżyła się temperatura, jednak prognozy na najbliższe dni są optymistyczne - mówi Marek Hetnał, wiceprezes spółki ZIAD.

Generalny wykonawca inwestycji, firma Doppelmayr Polska Sp. z o.o., dostarczył do Bielska-Białej pierwszą część wagoników. Sukcesywnie dowożone są także kolejne części kolei linowej. Jak informuje wiceprezes spółki zarządzającej koleją linową jeszcze w tym roku wagoniki zostaną oficjalne zaprezentowane.

Modernizacja KL Szyndzielnia - 17.11.2016
Wagoniki KL "Szyndzielnia" na sprzedaż · fot. bielsko.info


Nadal trwa sprzedaż charakterystycznych żółtych wagoników, które wywoziły turystów na Szyndzielnię od 1995 roku. Wagoniki można oglądać poniżej dolnej stacji Kolei Linowej "Dębowiec". Za jeden wagonik trzeba zapłacić 8 tys. złotych. Wagon kompletny z zawiesiem kosztuje 10 tys. złotych. Do powyższych cen należy doliczyć podatek VAT.

- Zainteresowanie sprzedażą starych wagoników jest umiarkowane. Dajemy sobie rok czasu na sprzedaż wagoników. Latem przyszłego roku być może będziemy podejmować inne decyzje - wyjaśnia Marek Hetnał. Wiceprezes ZIAD-u zaznacza, że w grę nie wchodzi złomowanie wagoników.

ab / bielsko.info

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.