bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 14 listopada 2016
  • wyświetleń: 6945

Przed meczem Stali z GKS-em zatrzymano pięciu pesudokibiców

Policjanci z katowickiego oddziału prewencji zatrzymali pięciu mężczyzn, którzy przed wczorajszym meczem pomiędzy drużynami BKS Stal Bielsko-Biała a GKS Jastrzębie, odpalili w tłumie racę, a następnie naruszyli nietykalność cielesną i znieważyli interweniujących stróżów prawa. Za przestępstwa te zatrzymanym grozi do 3 lat za kratami.

Do zdarzenia doszło w niedzielę tuż przed godziną 13.00 w Bielsku-Białej na ulicy Broniewskiego. W czasie przejścia grupy kilkuset kibiców z dworca kolejowego Bielsko-Biała - Lipnik na stadion miejski, jeden z kibiców odpalił racę. Policjanci, którzy zabezpieczali trasę przejścia i dbali o bezpieczeństwo, natychmiast zareagowali i zatrzymali 26-letniego chuligana.

Jego koledzy próbowali odbić zatrzymanego z rąk funkcjonariuszy. Rzucali w ich kierunku niebezpiecznymi przedmiotami - butelkami i puszkami z piwem, a następnie zaatakowali stróżów prawa. Szarpali się, wyrywali i usiłowali uderzać i kopać interweniujących policjantów. Szybka i skuteczna interwencja doprowadziła do ich obezwładnienia i zatrzymania. Napastnicy w wieku od 26 do 47 lat, zamiast na mecz, trafili do policyjnego aresztu. Dzisiaj usłyszą zarzuty, a o ich dalszym losie rozstrzygnie prokurator.

ab / bielsko.info, źródło: KMP Bielsko-Biała

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.