bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 10 listopada 2016
  • wyświetleń: 5695

Przed służbą zatrzymał złodzieja w galerii handlowej

Sierż. szt. Grzegorz Grzybek robił w sklepie zakupy przed rozpoczęciem nocnej służby, gdy nagle usłyszał krzyk kobiety: "złodziej!". Policjant natychmiast zareagował i ruszył w pościg za rabusiem. Zatrzymał 39-latka i odzyskał rzeczy, które skradł z dwóch sklepów w bielskiej galerii handlowej przy ul. Mostowej.

Policjant, który na co dzień pracuje w Policyjnej Izbie Dziecka w Bielsku-Białej (Wydziału Konwojowego i Policji Sądowej KWP w Katowicach), interweniował w czasie wolnym od służby. We wtorek około godziny 19.30 robił zakupy w bielskiej galerii handlowej przy ulicy Mostowej, gdy nagle usłyszał krzyk kobiety: „złodziej!”, a po chwili zauważył mężczyznę, który biegł w kierunku drzwi wyjściowych.

Policjant bez chwili wahania ruszył w pościg za rabusiem, który po drodze gubił skradzione rzeczy. Pobiegł za nim i zatrzymał 39-latka na pobliskim parkingu, a następnie przekazał w ręce ochrony i wezwanego na miejsce patrolu.

Szybka i skuteczna interwencja policjanta doprowadziła także do odzyskania skradzionego przez rabusia mienia o wartości ponad 150 zł, w tym 13 opakowań kart do gier oraz kilku opakowań skarpet. Za popełnione wykroczenia sprawca został ukarany mandatem w wysokości 600 zł. W przeszłości był on już notowany za podobne czyny.

ab / bielsko.info, źródło: KMP Bielsko-Biała

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.