bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 7 listopada 2016
  • wyświetleń: 5248

Parkingowych na placu Wojska Polskiego zastąpi parkomat

W celu ułatwienia wnoszenia oplat w strefie płatnego parkowania miasto Miejski Zarząd Dróg wprowadzi dodatkowe możliwości regulowania płatności za pomocą parkomatów oraz aplikacji mobilnej.

Na październikowej sesji Rady Miejskiej wprowadzono kilka zmian dotyczących strefy płatnego parkowania w Bielsku-Białej. Pierwsza z nich dotyczy możliwości wnoszenia opłat parkingowych za pośrednictwem parkomatu. - Rozwiązanie to będzie testowo funkcjonowało przez rok czasu na placu Wojska Polskiego - tłumaczy dyrektor Miejskiego Zarządu Dróg, Wojciech Waluś.

W zapisach uchwały wprowadzono także możliwość uiszczania opłaty poprzez aplikację mobilną, która ma być gotowa do końca 2016 roku. - W przyszłości aplikacja może posłużyć także do uiszczania opłat za inne świadczone usługi publiczne np. w publicznym transporcie zbiorowym - czytamy w uzasadnieniu.

Jeszcze w listopadzie parkingowi zostaną wyposażeni w mobilne terminale do drukowania biletów parkingowych i wezwań do zapłaty.

ab / bielsko.info

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.