bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Wiadomości

  • 30 października 2016
  • wyświetleń: 7454

Naukowy Halloween w ATH - cykl ciekawych lekcji tematycznych

Ponad 450 uczniów odwiedziło Akademię Techniczno-Humanistyczną podczas "Halloween z dynią na karku!" - cyklu lekcji tematycznych z biologii, fizyki, chemii, historii i przyrody, zorganizowanego przez Wydział Inżynierii Materiałów, Budownictwa i Środowiska.

Młodzież z liceów i techników z Bielska-Białej i Żywca entuzjastyczne reagowała na prezentowane wykłady, których treść łączyła zagadnienia naukowe z ciekawostkami i informacjami z życia codziennego.

Naukowy Halloween w ATH - 10.2016 · fot. Paweł Dzierza, Małgorzata Skrzypek / ATH Bielsko-Biała


Po wysłuchaniu tych wystąpień uczestnicy wydarzenia na pewno łaskawszym okiem spojrzą na nietoperze i pająki, a dynia kojarzyć się będzie nie tylko z Halloween, ale również z ciekawym procesem pozyskiwania z niej wartościowych substancji. Wydarzenie spotkało się z ogromnym zainteresowaniem, dlatego organizatorzy planują kolejne edycje.

Zaprezentowane wykłady:
  • "Nietoperze - latające ssaki pod ochroną" - prof. dr hab. Henryk Klama
  • "Echolokacja - podstawy fizyczne zjawiska, wykorzystywanego m.in. przez nietoperze" - prof. ATH dr hab. inż. Stanisław Rabiej
  • "Pajęczyna - nici o wyjątkowej wytrzymałości" - dr inż. Monika Rom
  • "W tym zamku straszy - czyli jak budowano w średniowieczu" - dr inż. Henryk Żelazny
  • "Dlaczego dynia jest pomarańczowa? Skąd się bierze zjawisko barwy i jak otrzymać barwniki roślinne" - dr inż. Beata Fryczkowska, dr inż. Mirosław Wyszomirski

new / bielsko.info, źródło: ATH Bielsko-Biała

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.