bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Wiadomości

  • 30 października 2016
  • 6 listopada 2016
  • wyświetleń: 8632

Bezpłatne badanie mammograficzne w Bielsku-Białej

Za nami:

7 listopada przy Centrum Handlowo-Usługowym (dawne Żółte Pawilony) przy ul. Jutrzenki 20 w specjalnym mammobusie przeprowadzone zostaną bezpłatne badania mammograficzne.

Mammografia


Mammografia trwa jedynie kilka minut i polega na zrobieniu 4 zdjęć rentgenowskich - dwóch projekcji każdej piersi. Pozwala na rozpoznanie i wykrycie tzw. zmian bezobjawowych (guzków oraz innych nieprawidłowości w piersi) w bardzo wczesnym etapie rozwoju - wtedy, kiedy nie są one wyczuwalne przez kobietę lub lekarza, co bardzo istotnie zwiększa szansę wyleczenia.

Z badania bezpłatnie mogą skorzystać panie w wieku 50 - 69 lat, a także Bezpłatne badania dla panie w wieku 40 - 49 oraz 70 - 75 lat Dla pierwszych badanie w ramach Populacyjnego Programu Wczesnego Wykrywania Raka Piersi jest refundowane kobietom co 2 lata przez Narodowy Fundusz Zdrowia (lub co 12 miesięcy dla kobiet, które w ramach realizacji Programu otrzymały odpowiednie pisemne wskazanie). Nie jest wymagane skierowanie lekarskie. Dla drugich realizowane w ramach projektu finansowanego z Funduszy Norweskich. Wymagane jest skierowanie lekarskie.

- Mimo, iż mammografia to najskuteczniejsza metoda profilaktyki raka piersi, nadal mniej niż połowa kobiet poddała się bezpłatnemu badaniu w ramach Populacyjnego Programu Wczesnego Wykrywania Raka Piersi - mówi dr Małgorzata Cymerman z LUX MED Diagnostyka - Zachęcamy panie do profilaktyki związanej z rakiem piersi, gdyż jest to najczęściej występujący nowotwór złośliwy wśród Polek.

Na badania należy się wcześniej zarejestrować pod nr tel. 58-666-24-44 lub na stronie www.mammo.pl/formularz. Call Center czynne jest od poniedziałku do soboty.

new / bielsko.info

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.