bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

http://www.targibielskie.pl/

Wiadomości

  • 28 października 2016
  • wyświetleń: 6054

Pięciu Ukraińców zatrzymanych przez straż graniczną z Bielska-Białej

27 października bielscy funkcjonariusze Śląskiego Oddziału Straży Granicznej zatrzymali w Żorach 5 obywateli Ukrainy. Cudzoziemcy otrzymali decyzje zobowiązujące do powrotu.

Na autostradzie A1 w Żorach funkcjonariusze z Placówki Straży Granicznej w Bielsku-Białej zatrzymali do kontroli autokar jadący na Ukrainę. W trakcie przeprowadzonej kontroli legalności pobytu okazało się, że pięcioro obywateli Ukrainy naruszyło obowiązujące w naszym kraju przepisy. Czterech mężczyzn posiadało wizy z prawem do pracy w Polsce, ale tej pracy nie podjęli. Trzech z nich pracowało w Czechach, a jeden przebywał tam w odwiedzinach. Z kolei kontrolowana Ukrainka, która również wracała z Czech na Ukrainę, przeterminowała swój legalny pobyt na terytorium państw Schengen.

Na mocy wydanych przez Straż Graniczną decyzji administracyjnych wszyscy zatrzymani cudzoziemcy zostali zobowiązani do powrotu. Orzeczono również w stosunku do nich czasowy zakaz wjazdu do Polski.

new / bielsko.info

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.