bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Wiadomości

  • 28 października 2016
  • wyświetleń: 6193

Spółka miejska przyznała stypendia w ramach programu "Rodzina +"

Już po raz siódmy, czterdziestu najzdolniejszym uczniom i studentom, uroczyście wręczono stypendia AQUA S.A. przyznawane w ramach Programu Rodzina +. Uroczystość odbyła się w Urzędzie Miejskim, a stypendia wręczyli prezydent Jacek Krywult oraz wiceprezes spółki Zbigniew Szymański.

Stypendia AQUA S.A. ramach Programu "Rodzina +" · fot. UM Bielsko-Biała


Podstawowym kryterium decydującym o stypendium była średnia ocen ucznia lub studenta za rok 2015/2016. Stypendia, podobnie jak w latach poprzednich, zostały przyznawane na rok. Otrzymało je po 10 osób reprezentujących dany typ szkoły (szkoły podstawowe, gimnazja oraz szkoły ponadgimnazjalne i szkoły wyższe). O przyznanie stypendium ubiegało się 87 osób.

W sierpniu tego roku po przyjęciu przez Radę Miejską stosownej uchwały "Program Rodzina +" stał się bezterminowy. W ciągu ponad sześciu lat funkcjonowania karty "Rodzina +". Program cieszy się sporym zainteresowaniem wśród mieszkańców Miasta. Liczba partnerów Programu stale rośnie. Obecnie Urząd Miejski współpracuje z 95 podmiotami oferującymi rozmaite zniżki na swoje usługi lub towary.

Miasto w ramach polityki prorodzinnej podejmuje szereg działań na rzecz rodzin w szczególności wielodzietnych i zastępczych, między innymi poprzez wprowadzenie i koordynację katalogu ulg i zwolnień oferowanych przez biorące udział w Programie miejskie jednostki kultury, sportu i rekreacji oraz partnerów zewnętrznych. Oferowane ulgi umożliwiają uczestnikom Programu aktywniejszy udział w życiu Miasta oraz atrakcyjne spędzanie czasu wolnego.

ab / bielsko.info, źródło: UM Bielsko-Biała

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.