Wiadomości

  • 27 października 2016
  • 2 listopada 2016
  • wyświetleń: 12860

Policyjna akcja "Znicz": 2 wypadki, 47 stłuczek, 6 pijanych kierowców

W trakcie pięciodniowej akcji "Znicz 2016" nad zapewnieniem bezpieczeństwa czuwało ponad 500 policjantów wspieranych przez funkcjonariuszy straży miejskiej i żandarmerii wojskowej. Policyjne patrole dbały o bezpieczeństwo podróżnych.

akcja znicz
Zdarzenie drogowe na ulicy Legionów w Czechowicach-Dziedzicach - 31.10.2016 · fot. czecho.pl


Na drogach naszego regionu doszło w tym czasie do 2 wypadków, w których ucierpiały 2 osoby. Pierwszy z nich wydarzył się 28 października około 17.30 w Czechowicach-Dziedzicach na ul. Legionów, gdzie 73-letni kierowca Citroena, na oznakowanym przejściu potrącił 86-letnią pieszą. Poszkodowana doznała obrażeń ciała i trafiła do szpitala.

Do kolejnego wypadku doszło 31.10. około 6.30 w Czechowicach-Dziedzicach przy skrzyżowaniu ul. Szkolnej i Legionów. Kierowca Opla Corsy utracił panowanie nad samochodem. Jego pojazd kilka razy koziołkował, a następnie uderzył w barierę energochłonną. Młody kierowca wysiadł z samochodu o własnych siłach i zaczął uciekać. Świadkiem zdarzenia był sierż.szt. Artur Bartnik z wydziału prewencji bielskiej komendy, który bez chwili wahania ruszył w pościg za uciekinierem. Wspólnie z dwoma innymi kierowcami zatrzymał sprawcę i przekazał go w ręce wezwanego na miejsce patrolu.

26-letni kierowca Opla doznał niegroźnych obrażeń twarzoczaszki. Badanie szpitalne stanu jego trzeźwości wykazało, że miał w organizmie ponad 2 promile alkoholu. Pobrano od niego krew do dalszej analizy na zawartość alkoholu. Za kierowanie samochodem w stanie nietrzeźwości grozi mu do 2 lat za kratami.

Ponadto policjanci odnotowali 47 drobnych stłuczek. Uniemożliwili dalszą jazdę 6 nietrzeźwym kierowcom.

W czasie ubiegłorocznej akcji "Znicz 2015" na bielskich drogach doszło do 6 wypadków, w których rannych zostało 7 osób. Wśród poszkodowanych byli także piesi. Przeprowadzone przez policjantów badania stanu trzeźwości pozwoliły na wyeliminowanie z ruchu 11 nietrzeźwych kierujących.

Ariel Brończyk / bielsko.info

źródło: KMP Bielsko-Biała

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.