bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Wiadomości

  • 27 października 2016
  • wyświetleń: 3826

Prezes PZPN-u wręczył puchar dla bielskiej komendy - zjdęcia

Bielski garnizon, kolejny rok z rzędu, uhonorowany został pamiątkowym pucharem za wzorową pracę na rzecz poprawy bezpieczeństwa na obiektach sportowych. W czasie konferencji "Bezpieczny Stadion" i towarzyszącej przedsięwzięciu Gali Fair Play, nagrodę z rąk Komendanta Głównego Policji nadinsp. dr Jarosława Szymczyka oraz Prezesa PZPN Zbigniewa Bońka, odebrał Zastępca Komendanta Miejskiego Policji w Bielsku-Białej mł.insp. Krzysztof Gałuszka.

Prezes PZPN-u wręczył puchar dla bielskiej komendy · fot. KWP Kielce


Komendant Główny Policji nadinsp. dr Jarosław Szymczyk wraz z kadrą kierowniczą Polskiej Policji uczestniczyli w XVI Konferencji pod hasłem „Bezpieczny stadion”, która odbyła się w kieleckim ośrodku wystawienniczym. Podejmowano przede wszystkim tematy dotyczące bezpieczeństwa obiektów sportowych.

Konferencji „Bezpieczny Stadion” towarzyszyła Gala Fair Play, podczas której wręczono statuetki za współpracę na rzecz poprawy bezpieczeństwa na obiektach sportowych. Pamiątkowy puchar, kolejny rok z rzędu, otrzymała Komenda Miejska Policji w Bielsku-Białej. Zastępca szefa bielskiego garnizonu mł.insp. Krzysztof Gałuszka odebrał wyróżnienie z rąk Komendanta Głównego Policji nadinsp. dr Jarosława Szymczyka oraz Prezesa PZPN Zbigniewa Bońka. Wyróżnienia otrzymali także przedstawiciele Głównego Sztabu Policji KGP, Komend Wojewódzkich Policji w Krakowie, Poznaniu, Gdańsku, Wrocławiu oraz Komendy Stołecznej Policji. Wśród nagrodzonych znalazły się także Komendy Miejskie Policji w Krakowie, Gdyni, Katowicach, Suwałkach, Sosnowcu, Rybniku, Tychach i Tarnobrzegu, a także Komendy Powiatowe Policji w Łęcznej, Mielcu oraz Puławach.

Spotkanie było kontynuacją debat dedykowanych szeroko rozumianemu bezpieczeństwu podczas imprez sportowych, prowadzonych od 2001 roku, podczas kieleckich targów. Co roku udział w nich biorą przedstawiciele świata sportu, klubów piłkarskich oraz instytucji odpowiedzialnych za zabezpieczanie tego typu imprez. W czasie spotkania podsumowano współpracę podmiotów odpowiedzialnych za bezpieczeństwo Turnieju UEFA EURO 2016 we Francji. Zastępca Dyrektora Głównego Sztabu Policji KGP insp. Dariusz Dymiński, mówił o skutecznej pracy polskich funkcjonariuszy, którzy w tych dniach odpowiedzialni byli, m.in. za rozpoznanie zagrożeń, współpracę z policją francuską oraz kibicami. Również ze strony PZPN, dr Dariusz Łapiński Krajowy Koordynator ds. Współpracy z Kibicami i dr Marcin Sabat z Departamentu Organizacji Imprez, Bezpieczeństwa i Infrastruktury, przedstawiali podejmowane przez nich działania w trakcie turnieju.

Podczas konferencji nie zabrakło także omówienia stanu przygotowań do organizowanych w przyszłym roku w Polsce, w 6 miastach, w tym również w Kielcach Turnieju Euro U21, przez Dyrektora tego przedsięwzięcia, a jednocześnie Dyrektora Departamentu Organizacji Imprez, Bezpieczeństwa i Infrastruktury PZPN Marka Dolińskiego.

Odbył się także panel dyskusyjny, podczas którego wszyscy swoją uwagę skupili na zagadnieniach związanych z bezpieczeństwem na stadionach. Zebrani na konferencji w sposób interaktywny mogli zaangażować się w dyskusję, tj. poprzez odpowiedzi na zadawane pytania, które następnie były omawiane przez ekspertów. W tym roku w gronie fachowców był Komendant Główny Policji, który podkreślał, że dla policjantów mecz nie trwa 90 minut, ale zaczyna i kończy się zdecydowanie później. Odnosząc się do podejmowanych tematów mówił, m.in., „iż nie możemy bagatelizować zdarzających się incydentów podczas imprez sportowych i musimy podejmować działania, aby je eliminować”. Podkreślił również bardzo dobrą współpracę pomiędzy uczestnikami dzisiejszego spotkania, a także zintegrowane podejście i wspólne ponoszenie odpowiedzialności za stan bezpieczeństwa, co jest efektem, m.in. odbywających się w Kielcach konferencji. Nadinsp. dr Jarosław Szymczyk odebrał z rąk Prezesa Zbigniewa Bońka podziękowania za wkład w podnoszenie poziomu bezpieczeństwa na polskich stadionach piłkarskich.

ab / bielsko.info, źródło: KM PSP Bielsko-Biała

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.