bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Wiadomości

  • 27 października 2016
  • wyświetleń: 3149

Mural na budynku upamiętni ofiary rzezi wołyńskiej?

Z interpelacją w sprawie rozważenia możliwości upamiętnienia w naszym mieście ofiar ludobójstwa na Wołyniu, Polesiu i Wschodniej Galicji zwrócił się radny Dariusz Michasiów.

- Zwracam się do z prośbą o rozważenie możliwości upamiętnienia w jakikolwiek sposób 100 tysięcy ofiar polskich obywateli, którzy w latach 1943-1945 bardzo często w niezwykle okrutny sposób zostali zamordowani przez bojówki banderowskie w obrębie Wołynia, Polesia i Wschodniej Galicji. Po ponad 70 latach milczenia nadszedł wreszcie czas mówienia prawdy o tym jakże trudnym zarówno dla Polaków jak i Ukraińców okresie - mówił na sesji radny Dariusz Michasiów.

Radny jest przeciwny budowaniu "przerośniętych, pompatycznych pomników" i wnioskuje o wygospodarowanie skromnych środków finansowych na tablicę pamiątkową, głaz narzutowy bądź mural na ścianie budynku.

- Na pewno rozważymy temat. Najlepszym miejscem na upamiętnienie rzezi wołyńskiej będzie cmentarz wojskowy, gdzie mamy już kilka miejsc pamięci - odpowiedział prezydent Jacek Krywult.

ab / bielsko.info

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.