bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Wiadomości

  • 25 października 2016
  • wyświetleń: 9341

Mieszkanie plus - gmina chciała, jednak rząd postanowił inaczej

Na październikowej sesji Rady Miejskiej za sprawą interpelacji radnego Romana Matyi pojawił się temat rządowego programu Mieszkanie plus.

partyzantów
Mieszkania komunalne przy ul. Partyzantów


Przypominamy, że dwa tygodnie temu rząd w porozumieniu z 17 miastami rozpoczął pilotażowy program Mieszkanie plus. Wśród listy miast, w których powstaną mieszkania z umiarkowanym czynszem dla słabiej uposażonych rodzin, nie ma stolicy Podbeskidzia. Pisaliśmy o tym w artykule "Mieszkanie plus nie dla bielszczan. Przynajmniej na razie".

Na październikowej sesji Rady Miejskiej przewodniczący klubu radnych Prawa i Sprawiedliwości dopytywał prezydenta Jacka Krywulta o powód nieprzystąpienia do programu.

- Wśród miast, które w naszym regionie zawarły takie porozumienie, są Tychy, Chorzów, Gliwice i Katowice. Niestety nasze miasto nie znalazło się wśród sygnatariuszy tego porozumienia. Pieniądze na pilotaż są ograniczone, dlatego tym bardziej szkoda, że nasze miasto nie znalazło się w tym przedsięwzięciu - mówił radny Roman Matyja.

Z odpowiedzi udzielonej przez prezydenta wynika, że miasto zgłosiło chęć udziału w projekcie, jednak nie zostało do niego wybrane. - Wytypowaliśmy tereny, ale nie mieliśmy wpływu na to czy zostaniemy wybrani. Nie wiem czy wyboru dokonywał wojewoda czy ministerstwo - tłumaczył prezydent Jacek Krywult.

W temacie programu Mieszkanie plus zabrał obecny na sesji poseł Stanisław Pięta. Członek partii Prawo i Sprawiedliwość poprosił prezydenta miasta o zbadanie kwestii ewentualnego udziału Bielska-Białej w programie Mieszkanie plus. - Ja nie mam co sprawdzać. Teraz to pan mógłby sprawdzić, czemu nasze miasto nie znalazło się w wybranej przez rząd grupie - zakończył gospodarz Bielska-Białej.

ab / bielsko.info

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.