bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Wiadomości

  • 23 października 2016
  • wyświetleń: 21289

Pijany kierowca uderzył w radiowóz, trzy osoby w szpitalu

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Wypadki i kolizje" podaj

Ponad 1,5 promila alkoholu wykazało badanie 44-letniego kierowcy, który wczoraj po południu najechał na tył oznakowanego radiowozu marki Fiat Ducato. Radiowóz stał na pasie wyłączonym z ruchu, na sygnałach uprzywilejowania. Policjanci przebywali w pojeździe, zabezpieczając przejazd motocyklistów z Bielska-Białej do Ustronia, na zakończenie sezonu motocyklowego.

Wypadek na S52 - 23.10.2016 · fot. Bielskie Drogi


Do wypadku doszło około 12.20 na drodze S-52 w Bielsku-Białej, na pasie ruchu w kierunku Cieszyna. 44-letni kierowca samochodu marki Dacia Duster utracił panowanie nad pojazdem i najechał na tył oznakowanego radiowozu marki Fiat Ducato, który stał na pasie wyłączonym z ruchu, na sygnałach uprzywilejowania. Policjanci z drogówki przebywali w radiowozie, zabezpieczając przejazd kolumny motocykli. Siła uderzenia była tak duża, że osobówka dachowała, uderzając dwukrotnie w barierę energochłonną. Sprawca usiłował uciec pieszo z miejsca zdarzenia. Policjanci zatrzymali go po krótkim pościgu. Badanie stanu trzeźwości 44-latka dało wynik 1,6 promila alkoholu. Stracił już prawo jazdy.

Obaj policjanci zostali przewiezieni do szpitala. Wyjaśnieniem okoliczności wypadku zajmują się śledczy z wydziału kryminalnego bielskiej komendy.

uszkodzony radiowóz
Uszkodzony radiowóz · fot. KMP Bielsko-Biała

sid / bielsko.info

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Wypadki i kolizje

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Wypadki i kolizje" podaj