bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Wiadomości

  • 22 października 2016
  • wyświetleń: 4869

Strażacy szkolą dzielnicowych - zagrożenia zw. z sezonem grzewczym

W środę, 19 października w ramach ogólnopolskiej akcji profilaktyczno-edukacyjnej dotyczącej bezpiecznego sezonu grzewczego w Komendzie Miejskiej PSP w Bielsku-Białej odbyło się szkolenie dla dzielnicowych Komendy Miejskiej Policji w Bielsku-Białej. Celem szkolenia było zapoznanie policjantów z zagrożeniami związanymi z nieprawidłową eksploatacją urządzeń grzewczych.

Strażacy szkolili policjantów - 19.10.2016 · fot. KM PSP Bielsko-Biała


W trakcie szkolenia dzielnicowi dowiedzieli się co to jest czad, jak udzielić pomocy osobie z objawami zatrucia tlenkiem węgla oraz jakie są najczęstsze przyczyny zaczadzeń. Szkolenie poprowadziła st. kpt. Patrycja Pokrzywa - rzecznik komendanta miejskiego PSP w Bielsku-Białej wraz z mł. bryg. Zbigniewem Błażkiewiczem - zastępcą naczelnika wydziału kontrolno-rozpoznawczego. Ponadto na warsztaty zaproszono również Pawła Waszka z beskidzkiego cechu kominiarzy, który omówił tematykę dotyczącą prawidłowej eksploatacji przewodów kominowych.

Strażacy szkolili policjantów - 19.10.2016
Strażacy szkolili policjantów - 19.10.2016 · fot. KM PSP Bielsko-Biała


Szkolenie zostało skierowanie do policjantów - dzielnicowych, gdyż to oni mają bezpośredni kontakt z mieszkańcami przydzielonych im dzielnic, co może przełożyć się na podniesie świadomości mieszkańców naszego rejonu o zagrożeniach związanych z sezonem grzewczym.

Szkolenie zorganizowane przez Komendę Miejską PSP w Bielsku-Białej jest jednym z dwóch, które zostanie przeprowadzone dla funkcjonariuszy policji. Druga grupa policjantów-dzielnicowych zostanie przeszkolona 25 października.

Strażacy szkolili policjantów - 19.10.2016
Strażacy szkolili policjantów - 19.10.2016 · fot. KM PSP Bielsko-Biała

BM / bielsko.info, źródło: KM PSP Bielsko-Biała

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.